Page 14 of 79 FirstFirst ... 4567891011121314151617181920212223243964 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1575

Thread: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

  1. #261

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)


  2. #262

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Može objašnjenje - čemu cerekanje?

  3. #263

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    post 260

  4. #264

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by Uber Mind View Post
    A fuel ??? Stalno zaboravljam da su 90-te bile prije 20 godina.
    A ono jes Fuel je jedina pesma stara 15 godina, pola su sa Black albuma starog 21, a ostala polovina 23+ godina..Ne znam šta tu može biti nova stvar...

    Za padrina a i ostale - teritorija se gubila i osvajala samo silom, tako je bilo vazda, tako je sad, tako će i ostati. Šiptari su bili spremni i još uvek su na najbeskupulozniju uoptrebu sile zbog Kosova, Srbi više nisu..Tačka
    Tribal Total War

  5. #265

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Fuel
    Pa Fuel je ipak iz "sell out "ere a i sjetih se da se "starost "pjesmi gleda po albumima ne godinama tako da nista posle And Justice For All ne moze bit "staro " .

  6. #266

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Jebem li medije na balkanu. Stanje u Grckoj ide u neku stvar, IMF, Angela Merkel. Izbori sa radikalnom i ljevicom i desnicom. A o cemu pisu? Ili o ratovima 90ih, ili o sportu, ili o nekoj posranoj estradi. I o evro-atlantskim integracijama

  7. #267
    Djordje's Avatar Civis
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Srbija,Zvecan
    Posts
    106

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    @padrino

    Likovim kao sto je garbage tesko je da shvati,ne moze on da razume sta je Kosovo za Srbina,a jos manje da u okolini Srpskih svetinja zivi najgori siptarski i ljudski olos.

    pozdrav odo na finale kupa.

  8. #268
    saneel's Avatar Senator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Ljubljana, Slovenia
    Posts
    1,390

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Što ste ga prodali šiptarima onda? Ja kako znam preko 90% su šiptari, i srbi su prodavali zemlju na Kosovu i selili se za Beograd i Vojvodinu.

  9. #269

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by garbage dispenser View Post
    post 260
    Znam, ali:
    Quote Originally Posted by Son of Serbia View Post
    Može objašnjenje - čemu cerekanje?

  10. #270
    NekoGenijalan's Avatar Unruffled Equanimity
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Tamo Daleko
    Posts
    870

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by Djordje View Post
    pozdrav odo na finale kupa.
    Mi ostali ćemo morati da se zadovoljimo TV prenosom, koji ćemo najverovatnije gledati bez tona zbog idiotskih komentatora na RTS-u

    EDIT: Lepo se provedi i da nam Zvezda tuče Borac sa barem 4:0

    EDIT:
    TV prenos uživo moći će da prate gledaoci Arene Sport 1, dok će RTS, zbog predizbornog duela kandidata za predsednika Srbije, emitovati od 21 čas i 40 minuta snimak na Prvom programu.
    Strašno, bre. Ovi izbori će mi doći glave. Ne mogu normalno da gledam televiziju. Svakodnevno silovanje psihe. Pre bi radio onaj posao (ne znam kako se tačno zove) gde mirišeš ljudima ispod pazuha i ocenjuješ nivo smrada, nego što bi bio političar ili bavio njome na bilo kakav način
    Last edited by NekoGenijalan; May 16, 2012 at 08:21 AM.


  11. #271
    clandestino's Avatar Primicerius
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Novi Sad, Serbia/Hell
    Posts
    3,374

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    sta reci sem: napred borac!
    join the light side of the Force: Kosovo is Serbia
    Fight for the creation of new Serbian Empire


    == BARBAROGENIVS DECIVILISATOR ==










  12. #272

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Likovim kao sto je garbage tesko je da shvati,ne moze on da razume sta je Kosovo za Srbina,
    Ja uopste nisam emocionalno vezan za Kosovo .

    a jos manje da u okolini Srpskih svetinja zivi najgori siptarski i ljudski olos.
    Ali ipak mi smeta da to prljavstina evrope zivi pored tolkog kulturnog nasledja i da se mnozi , nisam rasista ali Albanci i cigani mi stvarno idu na kurac .

  13. #273
    il padrino's Avatar Protector Domesticus
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Smederevo,Serbia/Trieste,Italy
    Posts
    4,860

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by Uber Mind View Post
    Ja uopste nisam emocionalno vezan za Kosovo .

    Ako smem da primetim ti nisi emotivno vezan za mnogo toga.(i to nije nikakva kritika)

  14. #274
    saneel's Avatar Senator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Ljubljana, Slovenia
    Posts
    1,390

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by Uber Mind View Post
    Ja uopste nisam emocionalno vezan za Kosovo .


    Ali ipak mi smeta da to prljavstina evrope zivi pored tolkog kulturnog nasledja i da se mnozi , nisam rasista ali Albanci i cigani mi stvarno idu na kurac .
    ma ne, nisi.

  15. #275

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by Son of Serbia View Post
    Znam, ali:
    Samo da me kao licnost napadno podsjeca na velik dio dijasporskih Bosnjaka koje poznajem.
    Isto studiraju taj tip faxova, isto takva "emotivna putovanja", + neki sakralni objekti + pricati o patriotizmu kada je dupe sigurno na zapadu.

  16. #276
    il padrino's Avatar Protector Domesticus
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Smederevo,Serbia/Trieste,Italy
    Posts
    4,860

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by garbage dispenser View Post
    Samo da me kao licnost napadno podsjeca na velik dio dijasporskih Bosnjaka koje poznajem.
    Isto studiraju taj tip faxova, isto takva "emotivna putovanja", + neki sakralni objekti + pricati o patriotizmu kada je dupe sigurno na zapadu.
    Prvo obrati se meni direktno,a nemoj da se podsmevas kao najgora trolcina neka.Drugo vec sam ti objasnio da me ne interesuje na kakve te Bosnjake ja podsecam,niti kakvo misljenje ti imas o ljudima iz dijaspore.Trece,nisam ti ja kriv sto su ti jedine emocije trolovanje na internetu ili izlazak u grad subotom uvece,to je vec tvoj problem.
    Sto se mog dupeta tice,vise je vremena provelo u Srbiji sa svojim narodom nego ovde u dijaspori,uzgred i kada su bombe padale 1999. tako da se ovo gore sto si napisao mozda odnosi na tebe,ne znam.

  17. #277

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by garbage dispenser View Post
    Samo da me kao licnost napadno podsjeca na velik dio dijasporskih Bosnjaka koje poznajem.
    Isto studiraju taj tip faxova, isto takva "emotivna putovanja", + neki sakralni objekti + pricati o patriotizmu kada je dupe sigurno na zapadu.
    Da ne ispadne da smo se urotili sad protiv tebe - ne napadam te.

    Prorokujući o našoj budućnosti i vizionarski nas savetujući kako treba da uređujemo državu i stvaramo uzanse koje društvo treba da sledi, uvek govoriš kako bi trebalo da "furamo neki lijevi nacionalizam i patriotizam". Šta je to po tebi, možeš li da mi objasniš? Zar ne bi trebalo da je to upravo model koji bi se zasnivao na postulatu "svoje ne dam a tuđe ne diram", iliti "volim svoje, al' poštujem tuđe"? Da li je svaki oblik patriotizma prema tvom mišljenju nepoželjan? Zašto misliš da je svako ko je prešao granu šarlatan koji prodaje farsu umesto iskrenosti?

    Za tvoju informaciju, postoje ljudi koji žive u rasejanju, gde su stekli izvestan imetak, pa delom sopstvene imovine oformljuju razne fondove za pomoć ljudima u matici kojima je ona potrebna, kao i ljudima u kojima vide perspektivu. Ako već hoćeš - sam sam imao prilike da od Matice iseljenika Srbije dobijem jednokratnu finansijsku pomoć kada sam upisao fakultet. Između ostalih, tom prilikom, pomoć je dobila i jedna porodica sa Kosmeta sa većim brojem dece.

    Ta emotivna putovanja, usput, kako čovek reče, obuhvatila su i mesta u drugim BJR, samo da podsetim, a "neki sakralni objekti" (ovime, kao i podsmehom koji mi nije bio jasan, pokazuješ da zapravo ni sam "ne furaš neki lijevi nacionalizam", jer je za njega nužno potrebno poštovanje ka drugim nacijama i onome što je s njima povezano) su, ako ništa drugo, ono bar spomenici kulture koji traju već vekovima, pa prema istima treba gajiti izvesno poštovanje o kojem konstantno govorim. Tako misli i UNESCO, između ostalih.

    Edit: on je čovek imao sreće što je, otišavši na Zapad (vidi ironije), došao u situaciju da krene na takvo jedno "emotivno putovanje". Mnogi u Srbiji to ne mogu.
    Last edited by Son of Serbia; May 16, 2012 at 04:45 PM.

  18. #278

    Icon12 Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by il padrino View Post
    Ako smem da primetim ti nisi emotivno vezan za mnogo toga.(i to nije nikakva kritika)
    Imas pravo ali ne bi to spomenuo da ne znam vise srba koji imaju slicno misljenje .

  19. #279
    pacco's Avatar -master-of-none-
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    Posts
    4,648

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Volio bih da mi neko objasni zasto ste toliko emotivno vezani za Kosovo?
    Sta vas to jos veze osim sakralnih objekata?

    Skinner and modeller for Roma Surrectum
    Under the patronage of Tone
    my shield collection




  20. #280
    il padrino's Avatar Protector Domesticus
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Smederevo,Serbia/Trieste,Italy
    Posts
    4,860

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Evo odlucio sam da krenem polako sa putnim dnevnikom.

    Dakle,nasa grupa sastavljena od 11 studenata i jednim profesorom krenula je u nedelju 6. maja put Srbije.Posle par sati voznje stali smo u Zagreb koji nam je bio usput,da rucamo i prosetamo gradom.

    Rucali smo u restoranu Baltazar.Hrana je bila ok,ali skupa(elitni restoran jbg).Malo su mi bile smesne fotografije pape na svakom cosku,i znakovi tipa "NE PSUJ JER JE TO GREH" ali to je za drugu pricu.Odatle smo nastavili ka gornjem gradu.








    Prosli smo pored zgrade hrvatske vlade,sabora i crkve Sv. Marka(nadam se da nisam pogresio ime).











    Odatle smo stigli na jedan vidikovac sa koga se prostire predivan pogled na ceo Zagreb





    Potom smo se spustili niz stepenice i sledeca stanica bila je glavni trg bana Jelacica.





    Zagrebacka katedrala je bila sledeca,i tu smo se najvise zadrzali jer smo je obisli i unutra.




    Posle kraceg odmora i pis pauze u toaletima pored katedrale,vreme je bilo da nastavimo put ka nasoj destinaciji posto su nas u Beogradu cekali na fakultetu politickih nauka prof. Jovan Teokarevic i jos neki likovi.O tome u sledecem postu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •