Page 8 of 127 FirstFirst 1234567891011121314151617183358108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 2531

Thread: Shqip (Albanian)

 1. #141

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Gerto he lale si i ke dhomet thyn arra e?


  xhaxhi Skenderbeu

 2. #142

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Gerto si i ke dhomet a thyn arra e?


  xhaxhi Skenderbeu

 3. #143

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  hahahahaha, kam dhe dy jave shkolle, por sa per gjueti, nuk te thashe, sa mora lejen e armes. Kemi dhe nga nje dashnore tani, dhe na i ka koqet ne dore e zbejme dot gje. lol.

 4. #144

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  hahahahaha, kam dhe dy jave shkolle, por sa per gjueti, nuk te thashe, sa mora lejen e armes. Kemi dhe nga nje dashnore tani, dhe na i ka koqet ne dore e zbejme dot gje. lol.

 5. #145

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  hahahahaha, kam dhe dy jave shkolle, por sa per gjueti, nuk te thashe, sa mora lejen e armes. Kemi dhe nga nje dashnore tani, dhe na i ka koqet ne dore e zbejme dot gje. lol.

 6. #146

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  hahahahaha, kam dhe dy jave shkolle, por sa per gjueti, nuk te thashe, sa mora lejen e armes. Kemi dhe nga nje dashnore tani, dhe na i ka koqet ne dore e zbejme dot gje. lol.

 7. #147

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  se cfare ka ky mut thready, dhe me thote qe ka nje error. dhe nuk dergohet posti, po une po shoh se jane 3 poste nga une.

 8. #148

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  hahahahaha, kam dhe dy jave shkolle, por sa per gjueti, nuk te thashe, sa mora lejen e armes. Kemi dhe nga nje dashnore tani, dhe na i ka koqet ne dore e zbejme dot gje. lol.

 9. #149

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  dori kam dhe dy jave shkolle para pushimeve te dimrit, dhe sa per te gjuajtur, e kemi dhe nga nje leje armesh, pse jo. Por sa per femra, na i ka marre gruaja koqet dhe na i ka futur ne nje kavanoz, keshtu qe e kam pisk

 10. #150

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  eshte botuar kohet e fundit nje liber STRATIOTET (shqiptare) dhe do ta gjes se fliste vetem per ata... patjeter qe duhet te ket info.. per veshjet armet...

 11. #151

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  nzorrem ca info ketu ne per ata por ai libri duhet te jete me i mire

 12. #152

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Mqs une ketu nuk e njof si liber a ka mundesi ndonje nga ju djemte e mirč ta gjej kete liber,do ishte shume i nevojshem.
  Dje mora konfirmimin qe greket jane pende ,ketu ne genova ka shume studente grek,isha per qejfin tim ne banjot e biblotekes vetem kur hapet dera dhe nje grek me thote "u scusa" edhe fillloi me qesh,une shyqyr isha vetem duke mbyllur kopsat.

  Nuk me ka rene rasti te bej muhabet me keto studentat grek qe jane ketu per ato debatet tona se nuk e ul veten qe tu shkoj tu flas per keto gjera,po qejfi ma kishte tja u mbyllja gojen.


  PS:Njehere ishte nje grek,bashke me nja 10 te tjere duke henger buke ne mence,edhe kaloi nje shoku im,i shkurter fare si ēerr,edhe njeri nga keto greket se ēfare tha apo me duket se vetem pa dhe nuk e hapi gojen po ky gjest me se mjaftoi atij tironcit tje fuste nja 4-5 shkelma ne trup si ishte ai duke henger buke.Asnjoni nuk foli nga ato te tjeret,edhe ne te gjithe e patem zili dhe frike qe ate dite ate shokun tone,sidomos kur ishim ulur duke henger buke.


  xhaxhi Skenderbeu

 13. #153

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Veshjet e arbėrve nuk janė tė vėshtira tė gjehen.. sepse janė veshjet tradicionale qė kemi sot... kėshtu qė armėt janė pak problem.. kėto janė disa vepra qė janė nė biblotekė kombėtare dhe qė nesėr do marrim ndonjė qė ka foto http://www.bksh.al/adlib/scripts/www...26320&LIMIT=50

 14. #154

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Dori, dhe ketej greket pede jane zagaret, duan nganje kar bytheve. Vetem mos u mplex per hater te shkolles.

  Verzo, jam i kenaqur qe je kembengules. Dori, njeh ca shqipo me njohuri komputeri, dhe do zoti, na sjell ndonje nga ata ketej per te na ndihmuar. Tjeter, Dori, te shohim mos bejme ndonje gje me keto exporting files, per ca modifikime.

 15. #155

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Ēuna fotot u gjetėn... janė shqiptarė tė armatosur dhe me kostume tradicionalė...

  do shikojmė se mos shkojmė akoma mė thellė deri kur arbėrit hynė nė histori sepse kėto qė kam gjetur i pėrkasin 2-3 shekujve mė vonė... gjithėsesi do ti skanojmė dhe do ti hedh ti shikoni...

  Ai libri Stratiotėt paska qenė mė i vėshtirė pėr tu gjetur seē mendoja... por do ta gjejmė..

 16. #156

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  lajme te mrekullueshme, mezi pres te shoh. se ckemi.

 17. #157

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Hajde pra ti shofim,a di ti hostosh?


  xhaxhi Skenderbeu

 18. #158

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Them se arberit kishin edhe nje kavaleri te fuqishme,apo jo.
  Dini gje ju historianet se per ēfare epoke behet fjale gjergj elezalia dhe bajlozi,une mendoj se behet fjale per ndonje kavalier francez i superarmatosur qe terrizonte athere arberit e shkret edhe qe gjergji me frike se mos i kapte motren(qe athere e kemi pas fiksim motren ne)ia qiu robte bajlozit


  xhaxhi Skenderbeu

 19. #159

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Gjergji Elez Alia mendoj se ka jetu aty nga shek XV. Ai mban edhe njė emėr musliman prandaj dhe si duket turqit sapo kishin ardhur.. por qė armiku kryesor nuk o turku po Venediku, sepse "Bajlozi" vjen nga fjala bajl qė quhej qeveritari venedikas nė qytetet shqiptare bregdetare, prandaj dhe ai vinte gjithmonė nga deti... por qė karakteristikat e kėtij pėrbindėshi janė vendase qė u shtresėzuan tek ky personazh..

 20. #160

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Harrova... kam ēu librin me e skanu.. dhe do ti diskutojmė qė nga ato foto tė nxjerrim atė qė i afrohej mė shumė.. sepse foto tė arbėrve tė shek XI nuk ka ose tė paktėn nuk di ku ka, ose ose do ta bėjmė qė pėrshkrimi i luftėtarėve tė skicohet (edhe njė qė skicon u gjet).

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •