Page 2 of 127 FirstFirst 1234567891011122752102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2531

Thread: Shqip (Albanian)

 1. #21

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  šja u qi motrat e bukura pederastave grek:original:

  Illirian mua mi solli ai pederasti ato foto e ilirve po une nuk e dij se si postohen ketu.Sa per pershkrimin e njesive qe do jete ne anglisht kush di me mire anglisht ketu...ti:original: kshuqe ti do kesh kenaqsine ti shkruash ndoshta te ndihmoj edhe une po pate nevoje per ndihme gjithsesi.Ose me mire po pate edhe nje username atje te rometotalrealism se atje mi ka derguar ai keshtu qe ti dergoj direkt.Megjithse mesa pata mundesi te konstatoj njesit ilire ishte bere shume mire ne vešanti heavy ilirian spearman apo hoplite.

  Si ishte ajo puna e bardhylit ne muzeun historik se nuk e mora vesh mire une:original: ,ti ilirian-hoplite ne shqipri je gje?
  Mund edhe te benim diška te tille per ilirianet te benim per tribut kryesore ilire nga nje njesi.Per agrianet une nuk e dija qe ishin ilir isha i sigurt qe ishin trax po nejse..good one
  Mire šuna eshte e rendesishme per mendimin tim qe te mbajme gjalle interesin qe kemi dhe mos ta lejme veten tone poshte ne forumet qe na perkasin,per kete ke komplimentat e mija ilirian.

 2. #22

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Dori, shkon ne www.imageshack.us se atje behen file hosting, per foto. Bej nje account atje dhe pastaj mbasi ti hostesh, copjo linkun ku jane dhe pastaj vere ketu.
  Une ati apostatit ia dergova pershkrimet atij por nuk po me dergon fotot. Mos me thir ilirian se ashtu jemi te tere, me mire "GERTI", lol.
  Illyrian_hoplite, a ke ndonje fjalor shqip shqip, po pake, shih se cdo te thote "SIKE", ky perkthyesi i ketij libri e perdor si arme te ilireve. E po mire, ia kalofshi mire, dhe do degjohemi prape...

  Gerti

 3. #23

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Mire pra šuna une po e boj njehere prove
  kjo eshte first unit qe me ka dhene ai pedeja dhe behet fjale per unit me te rendesishme iliriane me nje fjale elite:


  Shi sa i bukur qe eshte dreqi...heavy spear nuk domethene tamam hoplite se mesa me ka thene nje shoku im qe studion histori nuk patur athere ne iliri hoplite mesa duket..megjithate duhet ti kerkojme nje sqarim te vogel pedes sesi lufton kjo njesi,phalanx apo vetem me heshte.Mesa me tha ai mua qe edhe mburojen po ja nderrojne po i vene nje tjeter.

 4. #24

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  ka shume gjera qe svene, njehere eshte ajo panoply, duhet bell type, si e argosit,

 5. #25

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Megjithse persa i perket mburojes ai me tha qe do e ndryshojne,nga ana historike nuk e di a eshte mire,po kshu si e kane bere nuk e kane bere dhe aq keq.


  -nga kjo duhet te nisemi
  -ai shoku im nuk me ka kthyer pergjigje po shpresoj se po punon per ate skicen

 6. #26

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  shume shume mire, tani vetem te presim per ato skicat dhe foto, une skam pature shume kohe se kame punuar shume. Bravo dhe njehere se kjo do te thote se po ecim te drejtim te sakte

 7. #27

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  lexova per ate qe kishe shkruar ti ne lidhje me ilirianet qe perdornin lesh deleje mos qesh,do ishte shume interesante se lidh gjithe epoken dhe traditen shqiptare nga iliret deri ne principatat e arbrit ku dihet shume mire se keto veshje perdoreshin.(nqs e ke pare edhe filmin skenderbeu)

  Por jo vetem per rtw duhet te flasim,megjithse tani per tani eshte me i rendesishem ky projekt,duhet te marrim parasysh qe pas disa muajsh del edhe m2tw dhe qe patjeter do fillojne modet dhe per te,jo per ndonje gje se atje mund te futej dhe pasqyrimi i pikerisht epokes te skenderbeut.Nejse sa per informacion meqe dihet sesa te affezionuar(sorry)jane shqiptaret mbas epokes se skenderbeut.

  Akoma nuk me ka kthyer pergjigje ai shoku,me duket se do filloj edhe vete ti pervesh menget :original:

 8. #28

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  te tere bashke jemi ne nje varke. Po u mbyt varka do mbytemi te tere bashke, keshtu qe smund ta leme kete project te fundoset. Po me lengezon goja kur mendoj per arberit. Do bejme hatane. Por do tia dalim mbane.

 9. #29

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Nuk shoh ndonje arsye perse do ta linim pas dore nje bashkepunim te tille

  Na duhet sidoqofte te zeme sa me shume shok te twcenter qe kur ti bejme kerkesa per te pranuar faksionin ilir apo arber ne modet e tyre te jene dakort,thjesht me diplomat,dhe per kete duhet te rrisim edhe nr e posteve,qe te na marrin me seriozisht.

 10. #30

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Dori, i dergova Blavenit nje pm, do zoti afrohet ai se eshte shqiptar, dhe po u lidhem mire keshtu, do kemi nje civitates, qe te pakten te dije si tia bejme ne tw forumet dhe per te patur nje zone tonen kur te fillojme se beri keto projekte konkretisht ne vepra skinning dhe modeling

  Nqs ndonjeri ka photoshop, ose 3d max na thoni ta marrim nga ju, une nuk e di ku e kam lene timin, , ngaqe jam ne pune pjesen me te madhe te dites, gjerat levizin dhe nuk marr vesh shume cbehet.
  Last edited by Illyrian; June 08, 2006 at 04:50 PM.

 11. #31

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Ok gerti mqs punon shume mos e vrit mendjen,dale nga dale:original:

  edhe une e ftova blaven por eshte puna qe ai nuk di shqip fare edhe pastaj nuk me ktheu me pergjigje.

  duhet tia u mbyllim gojen atyre pedeve se na šane karin

 12. #32

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  hahahahahahahahaahhahaa

  o gerti i modh je lale,sa e nolt ajo qe i the pedes per varrin dhe prifterinjte

 13. #33

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Cuna eshte gerti, e ndrova nikun dhe iu ankova ne Tribunal per problemin tone qe na kane pezulluar. Kontrolloni atje por mos thoni gje se kush jam une, lol.
  @Dori, mos e rruaj karin fare se jam bere avokat i mirfillte, dhe do tia dalim mbane, do shpetojme te tere dhe Bravenin. Sa te mbaroj me kete problem do te kthehem me nikun tim te dashur "illyrian" dhe sdo i perdor me keto emrat e tjera.

 14. #34

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  O gerti ho me lale mire e,si na pezulluan keshtu ne keta *****t me tja u qi robte ene pa thone asigjo,sipas mendimit tim na e kan fut ato greket bythqimat.Sa te dhane ty(jo burg jo)mua 3-dite pezullim,megjithse nuk e mora vesh sepse thoshte qe expiron ne gusht.
  Ku u ankove ti lale se nuk e mora vesh mire une,nejse po he mire qe te kemi ty

 15. #35

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Ok Gerti une u ktheva,shpresoj qe edhe ti dhe Blaveni te ktheheni sa me pare,e dini besoj kush eshte parrulla kryesore pas kesaj poshtersie:Hakmarrje

  nejse duhet me pas kujdes mos na fusin me. tja u fusim neve me mire.

 16. #36

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  dhe une ketu jam, hahahahha ia qifsha nonen atyre, hajde mos harrojme per ate projektin tone te vogel dhe po patet ndonje info nxirreni ketu ta veshtrojme.

 17. #37

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Akoma sna ka ardhur pergjigje nga ai moderi i punic.

 18. #38

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  ska rendesi, ai leontius nga ancient project do ndihme per ate projektin. Dergoji ati nje pm dhe pastaj te dy ne jemi ne nje rruge te mire.

 19. #39

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  Ah ok po vetem se ai eshet nje projekt shume i nderlikuar dhe ne te ardhmen,megjithate do ii shkruaj pm.

 20. #40

  Default Re: Ketu o shqiptar....ketu

  dhe nje hamilcar barca ketu ne kete punic total war kerkon ndihme per research. dergoi dhe atij nje email. Une po vete ne pune tani dhe do flasim prape neser.

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •