Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 101

Thread: Magyar (Hungarian)

  1. #41

    Default Re: magyar(hungarian)

    Ööö...helló DVSC!

    Nagy öröm látni, hogy vannak, akik már előre gondolkoznak azon, hogy amit a CA elszúr a magyarokkal kaplcsolatban a MTW2-ben, azokat majdan mihamarabb orvosolják. Jómagam is szertnék végre történelemhű Magyarországgal játszani, mivel ez már az MTW kiegészítőjében is befuccsolt és úgy látom, hogy a mostani modokban sem lelem majd túl sok örömöm, ha magyarokkal akarok gyalázni. Nagyon örülök, hogy behatóan foglalkoztok a témával, úgyhogy mindent bele.

  2. #42

    Default Re: magyar(hungarian)

    Hol a fenében van az a topic? Sehol se találom!

  3. #43

    Default Re: magyar(hungarian)

    Jaa, mág valami! Nem tudjátok, hogy lehet -e kapni itthon a Total War Eras-t? Ha igen, akkor hol?

  4. #44

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by syntaxerror
    Jaa, mág valami! Nem tudjátok, hogy lehet -e kapni itthon a Total War Eras-t? Ha igen, akkor hol?
    Az micsoda? Total War Era?

  5. #45

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by Archer
    Az micsoda? Total War Era?
    Ha jól emlékszem akkor az ősszes RTW-s cucc .. Shogun , Shogun warlord, Medieval, Viking invasion, Rome, BI, Alexander.

    The wonderful Jessica!

  6. #46

    Default Re: magyar(hungarian)

    Arra leszek kivancsi, hogy magyarorszagon milyen sikere lesz a medieval2 -nek. Biztosan nagyobb mint itt az USA-ban.

    Itt mar alig lehet kapni PC jatekokat. Bemegyek egy software boltba, 4 nagy fall dugig rakva Xbox meg PS2 jatekokkal, es valahol egy sarokban egy pici polc, kb 40 db, PC jatekkal rajta. Csak azt ne mondja valaki, hogy ez nem agymosas , vagy pontosabban birka-terelgetes, hogy mindenkinek vagy X box, vagy pedig PS2 - je legyen, hisz mindenkinek van mar PC-je, legyen valami masik is amihez jatekot kell venni.

  7. #47

    Default Re: magyar(hungarian)

    Igen az tényleg agymosás, így manipulálják az embereket. Talán itthon még nem annyira elterjedt a ps2, szerencsére, de szerintem majd lassan elér ide is az a hullám, csak kiváncsi vagyok mikor. Akinek van PC-je az minek vegyen még ps-t is, tud játszani a gépén is. Az a baj hogy manapság a kisgyerekek mást úgysem csinálnak csak játszanak a számítógépen, nekik mondjuk érdemesebb ps-t venni.

    The wonderful Jessica!

  8. #48
    cegorach's Avatar Artifex
    Join Date
    May 2006
    Location
    Poland
    Posts
    2,540

    Default Re: magyar(hungarian)

    Hi !

    I have a request - I need a translation of the comments written here.

    It is used for Moldavian and Wallachian units in OiM TW and future PMTW2. I have the translation for all Hungarian units, but these mercenaries were not included...




    Thanks in advance. If anyone is interested in those projects he is welcome to post in OiM hosted mods sub-forum.

    I apologise for using your Magyar language space...
    Enemy of 'illiberal democracies', member of the B.A.L.T.S.
    VISIT Pike and Musket forums VISIT the amazing site about PLC
    under the patronage of the mighty ASTERIX

  9. #49

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by cegorach
    Hi !

    I have a request - I need a translation of the comments written here.

    It is used for Moldavian and Wallachian units in OiM TW and future PMTW2. I have the translation for all Hungarian units, but these mercenaries were not included...




    Thanks in advance. If anyone is interested in those projects he is welcome to post in OiM hosted mods sub-forum.

    I apologise for using your Magyar language space...
    No probs!

    here you go (try my best)

    I'm just gonna go by the numbers.. I'll try my best.

    1. Kurtany - I have no idea in english, but it says, palace kurtany(1) and his Captain(2)

    2. hmmm Kovaslakatos ( I'm not sure if they mean kovas as kova, which would be "flintlock" in english) , "szemeny (?..possibly a locally named people, I'm guessing the area of szemeny, I never heard of them)
    So it would say : " Szemeny infantry, equipped with modern turkish flintlock guns in the second half of 17th century"

    5. Romanian horsearcher shooting while gallopping.

  10. #50
    cegorach's Avatar Artifex
    Join Date
    May 2006
    Location
    Poland
    Posts
    2,540

    Default Re: magyar(hungarian)

    Thank you !

    The translation was very good.

    The actual names are Curteni and Semeni/ny - but those are as I have found them or got those from Romanian or Polish sources.
    Enemy of 'illiberal democracies', member of the B.A.L.T.S.
    VISIT Pike and Musket forums VISIT the amazing site about PLC
    under the patronage of the mighty ASTERIX

  11. #51
    Febeo's Avatar Libertus
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Budapest, Hungary
    Posts
    63

    Default Re: magyar(hungarian)

    Hello mindenkinek! Eddig az .ORG-n voltam, de gondoltam átnézek ide is.
    Amúgy valaki látott már campmapos képet medII-ből amin (magyar) városok is rajta vannak?
    Eddig én csak a Bukaresteset láttam, nemtudommelyik verzióból.
    Ha valakinek lenne ilyen képe, örülnék ha megosztaná velünk
    Last edited by Febeo; September 16, 2006 at 07:08 AM.

  12. #52

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by Febeo
    Hello mindenkinek! Eddig az .ORG-n voltam, de gondoltam átnézek ide is.
    Amúgy valaki látott már campmapos képet medII-ből amin (magyar) városok is rajta vannak?
    Eddig én csak a Bukaresteset láttam, nemtudommelyik verzióból.
    Ha valakinek lenne ilyen képe, örülnék ha megosztaná velünk
    Ugy tudom, hogy az egyeduli kep amit lattam a campaign map-rol az Budapest-et mutatta, persze nem korrekt modon, mivel akkor meg csak Buda meg Pest volt.

    mas:

    Olvasom micsoda orult dolgok mennek otthon magyarorszagon. Rendorok agyonverik a tuntetoket, az emberek Gyurcsanyt akarjak, hogy lelepjen, a Fidesz az meg olyasmi koponyeg forgato.

    En mar - oszinten megmondva - nem hiszek egyik partnak sem. Mind kavarjak a szart.

  13. #53
    Febeo's Avatar Libertus
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Budapest, Hungary
    Posts
    63

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by LovasIjász
    Ugy tudom, hogy az egyeduli kep amit lattam a campaign map-rol az Budapest-et mutatta, persze nem korrekt modon, mivel akkor meg csak Buda meg Pest volt.
    Igen azt én is láttam, csináltam is topikot hogy változtasák meg, de ott mondta valaki, hogy a BI-óta szabadon átnevezhetőek lettek a városok. Úgyhogy első dolgom lesz Bran-t (szerintük Erdély központja(amúgy van benne valami)) Törcsvárra "keresztelni".

    http://hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%B6rcsv%C3%A1r

    Quote Originally Posted by LovasIjász
    mas:

    Olvasom micsoda orult dolgok mennek otthon magyarorszagon. Rendorok agyonverik a tuntetoket, az emberek Gyurcsanyt akarjak, hogy lelepjen, a Fidesz az meg olyasmi koponyeg forgato.

    En mar - oszinten megmondva - nem hiszek egyik partnak sem. Mind kavarjak a szart.
    Hát igen, nagyon aggasztó az a megosztottság az országban. A legnagyobb baj ezen kívül az emberek többségében (persze főleg a politikusokban) lévő kompromisszumkészség teljes hiánya. Lehetne akármekkora világvége-katasztrófa, de akkor sem lennének hajlandóak egy mentőcsónakba ülni.
    Last edited by Febeo; November 01, 2006 at 05:10 AM.

  14. #54

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by Febeo



    Hát igen, nagyon aggasztó az a megosztottság az országban. A legnagyobb baj ezen kívül az emberek többségében (persze főleg a politikusokban) lévő kompromisszumkészség teljes hiánya. Lehetne akármekkora világvége-katasztrófa, de akkor sem lennének hajlandóak egy mentőcsónakba ülni.

    Van egy nagyon jo vers erre. Perfect...

    Ki a magyar?

    Ki a magyar hát, cimbora?

    Te, vagy én? Vagy a harmadik?

    Nosza döntsük el szaporán,

    míg el nem süllyed a ladik!

    Ragadjunk hát lapátot, csákányt,

    evezőt! Ebura fakó!

    Így csináljuk már ezer éve,

    ez hát nekünk való!

    Aztán , ha majd holt tetemünket

    kiveti a víz a partra:

    magyar leszel Te is, én is,

    a harmadik is, mind, mind, kit halva,

    bevert fejjel, némán, gyászban

    fektethetünk a ravatalra.


    (1947) - Wass Albert.

  15. #55
    yxc qwert!'s Avatar Centenarius
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    upside down politics country (Hungary)
    Posts
    832

    Default Re: magyar(hungarian)

    hello!
    most már én is itt vagyok!
    REMOVE KEBAB FROM PREMISES

  16. #56

    Default Re: magyar(hungarian)

    Quote Originally Posted by yxc qwert! View Post
    hello!
    most már én is itt vagyok!
    Eszrevehetoen Itt vagy!

  17. #57

    Default Re: magyar(hungarian)

    Here is the proof that Hungarians and Finnish are related:

    the pictures should be adequate enough to describe what the words mean in hungarian




    beautiful song though.....thumbs up for the Finlanders!


    And here is the Turkic connections...



    in hungarian pina= vagina
    Last edited by HorseArcher; April 27, 2007 at 09:04 AM.

  18. #58
    baluro's Avatar Foederatus
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Pereszteg/Hungary
    Posts
    25

    Default Re: magyar(hungarian)

    Ahogy látom eléggé meghalt ez a topik, bár örömmel jelentem, eggyel több magyar van itt!
    Már egy jó ideje naponta böngészgetem az oldalt, de most megérlelődött bennem az elhatározás, hogy regisztráljak.
    "If you immediately know the candle-light is fire, then the meal was cooked a long time ago."

    "The sun is warm, the wind is wild, the grass is green along the shores, here no bull can hide."



  19. #59

    Default Re: magyar(hungarian)

    erdekes videokat talaltam.

    Talan qcwert vagy odovacar megnezi:


    http://www.hunmagyar.org/



    Bulcsu hadjaratai



    Verszerzodes:
    Last edited by HorseArcher; February 27, 2008 at 11:58 PM.

  20. #60
    yxc qwert!'s Avatar Centenarius
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    upside down politics country (Hungary)
    Posts
    832

    Default Re: magyar(hungarian)

    Helló
    nem is gondoltam hogy ez a topik még él... amúgy a videó érdekes kösz lovasíjász, horsearcher, davy jones, stb.
    REMOVE KEBAB FROM PREMISES

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •