Page 53 of 248 FirstFirst ... 32843444546474849505152535455565758596061626378103153 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 4943

Thread: Romanian Fortress (Romanian)

  1. #1041

    Default Re: Romanian Fortress

    din cate stiu eu numai tsarsdoms reprezinta cu o exactitate istorica tarile romane


  2. #1042

    Default Re: Romanian Fortress

    Nu cred, decat Tsardoms..lasa, sa aibe ungurii mai multe mod-uri decat noi.cand joc cu byzantinii sau cu rusii, direct in ei ma duc.

  3. #1043
    tudor93's Avatar Primicerius
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Unicul Bucureşti
    Posts
    3,373

    Default Re: Romanian Fortress

    cine e DINAMOVIST striga oooooooo
    Īnfrānt nu eşti atunci cānd sāngeri,
    nici ochii cānd īn lacrimi ţi-s.
    Adevăratele īnfrāngeri,
    sunt renunţările la vis.

  4. #1044
    RO Citizen's Avatar Protector Domesticus
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Where do you think?
    Posts
    4,566

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by blur1811 View Post
    Nu cred, decat Tsardoms..lasa, sa aibe ungurii mai multe mod-uri decat noi.cand joc cu byzantinii sau cu rusii, direct in ei ma duc.
    LOL, si eu fac la fel. Tocmai acum ma jucam cu polonezii in SS si am infrant ostiri maghiare si cumane fara numar (numai full stackuri de arcasi calare aveau...) si mi-am alipit Pannonia si vechea Dacie Imperiului Polonez

    cine e DINAMOVIST striga oooooooo
    Sincer sa fiu, nu prea sunt cu fotbalul romanesc, dar am auzit ca Dinamo e pe primul loc deocamdata, asa ca bravo si poate sa castige liga anul asta, ca in ultimii ani mereu au fost atat de aproape Iar despre Europa League, sper sa se califice toate cele 5 echipe romanesti, sa mai faca puncte, mai ales Dinamo ca are adversar usor.
    [Col] RO Citizen

  5. #1045
    Msp's Avatar Miles
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania, Transilvania, Sighisoara
    Posts
    312

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by RO Citizen View Post
    LOL, si eu fac la fel. Tocmai acum ma jucam cu polonezii in SS si am infrant ostiri maghiare si cumane fara numar (numai full stackuri de arcasi calare aveau...) si mi-am alipit Pannonia si vechea Dacie Imperiului Polonez
    Si l-ai redenumit: Imperiul polonez de natiune romana...
    ........^
    Roman dupa tara.
    Roman dupa stramosi.
    Ardelean prin excelenta.
    VISIT ROMANIA!

  6. #1046
    tudor93's Avatar Primicerius
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Unicul Bucureşti
    Posts
    3,373

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by blur1811 View Post
    Nu cred, decat Tsardoms..lasa, sa aibe ungurii mai multe mod-uri decat noi.cand joc cu byzantinii sau cu rusii, direct in ei ma duc.
    sa inteleg ca nu esti de acord cu Tsardoms ? cred ca o sa fie super
    abia astept sa il joc, dar sunt sigur ca o sa mai dureze ceva ...
    mi-ati facut pofta de M2TW deocamdata nu mai joc nici RTW si nici M2TW ca sa pot sa termin Dragon Age 2 ; o sa incep o campanie cu Bizantinii sa omor niste bozgori

    @RO citizen, dar cu fotbalul strain esti ? eu ma duc mai mult pentru spectacolul din peluza, ca in teren nu prea e mare fotbal, mai ales in perioada asta la Dinamo cu toti pensionarii titulari
    Īnfrānt nu eşti atunci cānd sāngeri,
    nici ochii cānd īn lacrimi ţi-s.
    Adevăratele īnfrāngeri,
    sunt renunţările la vis.

  7. #1047
    Msp's Avatar Miles
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania, Transilvania, Sighisoara
    Posts
    312

    Default Re: Romanian Fortress

    Eu m-am apucat de King's Bounty: The Legend, un joc impresionant pe care vi-l recomand.
    ........^
    Roman dupa tara.
    Roman dupa stramosi.
    Ardelean prin excelenta.
    VISIT ROMANIA!

  8. #1048

    Default Re: Romanian Fortress

    Hai sa ne facem niste AAR-uri cu Polonezii, Rusii si Byzantinii, si primul lucru care il facem:atacam ungurii.
    Last edited by blur!; August 15, 2011 at 09:05 AM.

  9. #1049
    RO Citizen's Avatar Protector Domesticus
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Where do you think?
    Posts
    4,566

    Default Re: Romanian Fortress

    Am putea face si un AAR cu danezii vikingi (aka gotii nostrii ) in care migram (ca de obicei...) in Transilvania si ii asuprim pe unguri Da' chiar, ce-o mai face Getwulf, piroska&co.

    Si l-ai redenumit: Imperiul polonez de natiune romana...
    Poate chiar: Sfantul Imperiu Romān de Natiune Poloneza

    @RO citizen, dar cu fotbalul strain esti ? eu ma duc mai mult pentru spectacolul din peluza, ca in teren nu prea e mare fotbal, mai ales in perioada asta la Dinamo cu toti pensionarii titulari
    Sunt mai mult decat cu fotbalul romanesc, asta-i sigur.
    Last edited by RO Citizen; August 15, 2011 at 10:21 AM.
    [Col] RO Citizen

  10. #1050

    Default Re: Romanian Fortress

    Eu m-am jucat in Sicilian Vespers II si mi-a placut,armata romana,cit de cit bine adunata din parti de la alte natii facea macel din armatele ungare si germane,dar din pacate Medieval II deacum e imbatrinit comparativ cu Empire si Shogun,este in rindul nostru cineva care are idee cum sa facem un mod pe baza la Empire cu ostasi realist desenati,si autentici?

  11. #1051
    ciprianrusu's Avatar Biarchus
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Tirgu Mures, Romania
    Posts
    611

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by Msp View Post

    @ciprianrusu: sa inteleg ca te ocupi cu asta?
    In timpul liber.
    I trust I make myself obscure.
    Nihil Sine Deo


    RS Legion Organizer Tool
    Visit Romania! A land of beauty and culture!

  12. #1052
    RO Citizen's Avatar Protector Domesticus
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Where do you think?
    Posts
    4,566

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by son of romans View Post
    Eu m-am jucat in Sicilian Vespers II si mi-a placut,armata romana,cit de cit bine adunata din parti de la alte natii facea macel din armatele ungare si germane,dar din pacate Medieval II deacum e imbatrinit comparativ cu Empire si Shogun,este in rindul nostru cineva care are idee cum sa facem un mod pe baza la Empire cu ostasi realist desenati,si autentici?
    National Revolutions al lui Soteric se descurca binisor, pentru Napoleon.

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=399343
    [Col] RO Citizen

  13. #1053
    Wallachian's Avatar Citizen
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Bucharest, Romania
    Posts
    9,778

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by Basileos Leandros I View Post
    Mai exista proiecte in derulare de Romania TW sau ceva asemanator, ca sa reprezinte Principatele Romane?

    In afara de Tsardoms.
    Da si National Revolutions pentru Napoleon TW e destul de promitator, Sotericus mi-a spus ca spera prin Octobrie sa dea drumul la versiunea beta. Si in versiunea 4.0 din Chivalry 2 Tara Romaneasca sub obladuirea lui Rus-Bey o sa fie reprezentata si mai bine decat in versiunea trecuta.

    Quote Originally Posted by tudor93 View Post
    sa inteleg ca nu esti de acord cu Tsardoms ? cred ca o sa fie super
    abia astept sa il joc, dar sunt sigur ca o sa mai dureze ceva ...
    mi-ati facut pofta de M2TW deocamdata nu mai joc nici RTW si nici M2TW ca sa pot sa termin Dragon Age 2 ; o sa incep o campanie cu Bizantinii sa omor niste bozgori

    @RO citizen, dar cu fotbalul strain esti ? eu ma duc mai mult pentru spectacolul din peluza, ca in teren nu prea e mare fotbal, mai ales in perioada asta la Dinamo cu toti pensionarii titulari
    Intr-adevar Tsardoms va fi cel mai istoric mod (si as putea spune joc) cu tarile romane. Totul va fi cat de mult posibil aproape de realitatea istorica. De la nume 100% arhaice luate numai din documente istorice, la titlurile boieresti, la plasarea oraselor si fortaretelor (nu sunt numai settlementuri ci sunt si manastiri, PSFs etc) , pana la scriptul pentru alegerea domnitorului de sfatul domnesc etc.

    Quote Originally Posted by tudor93 View Post
    cine e DINAMOVIST striga oooooooo
    Despre fotbal eu sunt cu steaua din copilarie Sa vedem ce-o sa iasa sezonul asta, as vrea sa mai iasa o campioana si din bucuresti ca prea am ramas in urma (normal ca sper sa fie steaua). In Europa sunt la fel de parere cu RoC, sper sa se califice toate, ca daca una din echipe e eliminata rusinos toata tara are de suferit. Nu e prea bine ca avem atatea echipe in europa, in general ne-am cam facut de ras cand am avut multe echipe. In special mi-e tare teama de umilinte pentru Otelul si Gaz Metan. La fel si cu Vaslui, nu prea se descurca deloc in europa.

  14. #1054
    Basileos Leandros I's Avatar Writing is an art
    Join Date
    May 2005
    Location
    High up in the mountains, in my own fortress
    Posts
    7,597

    Default Re: Romanian Fortress

    Otelul o sa fie un fel de Urziceni, sper. Sunt un grup unit si chiar o echipa, alearga mult si in plus Dorinel stie sa ii aseze in teren.

    De Gaz Metan, chiar nu stiu ce sa zic. Au scos pe Mainz in primul tur, aia chiar a fost o surpriza adevarata.
    Ja mata, TosaInu. Forever remembered.

    Total War Org - https://forums.totalwar.org/vb/

    Swords Made of Letters - 1938. The war is looming over France - and Alexandre Reythier does not have much time left to protect his country. A finished novel, published on TWC.

    Visit ROMANIA! A land of beauty and culture!

  15. #1055
    tudor93's Avatar Primicerius
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Unicul Bucureşti
    Posts
    3,373

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by Basileos Leandros I View Post
    Otelul o sa fie un fel de Urziceni, sper. Sunt un grup unit si chiar o echipa, alearga mult si in plus Dorinel stie sa ii aseze in teren.
    adica sa se desfiinteze sezonul urmator ?

    Quote Originally Posted by son of romans View Post
    Eu m-am jucat in Sicilian Vespers II si mi-a placut,armata romana,cit de cit bine adunata din parti de la alte natii facea macel din armatele ungare si germane,dar din pacate Medieval II deacum e imbatrinit comparativ cu Empire si Shogun,este in rindul nostru cineva care are idee cum sa facem un mod pe baza la Empire cu ostasi realist desenati,si autentici?
    da, dar probabil unora ca mine nu le place epoca reprezentata in Empire/Napoleon ; mi se pare aiurea tactica aia "haidem toti in linie cu pustile in camp deschis - tragem & incarcam - , daca esti nimerit de inamic ghinion" , e mai misto melee-ul din M2TW si RTW; Shogun2 poate o sa il incerc, poate ... desi nu cred ca PC-ul meu il poate duce
    inca ceva, imi spuneti si mie care e faza cu jocurile astea Empire si Napoleon, eu nu le-am jucat, dar am auzit ca Empire e foarte naspa (buguri si altele) , de ce lumea inca il mai joaca cand exista Napoleon ? adica Napoleon nu este Empire cu fixuri etc. ? (stiu totusi ca este joc separat)
    Īnfrānt nu eşti atunci cānd sāngeri,
    nici ochii cānd īn lacrimi ţi-s.
    Adevăratele īnfrāngeri,
    sunt renunţările la vis.

  16. #1056

    Default Re: Romanian Fortress

    pai de asta si spun Empire engine dar anul 1600,Mihai Viteazul cu cavaleria in plina viteza strapung liniile enicerilor...si toata animatia in Empire engine,este perete de suliti,cavalerie grea si infanterie cu sabii,arcuri,mai trebu ceva?

  17. #1057
    Basileos Leandros I's Avatar Writing is an art
    Join Date
    May 2005
    Location
    High up in the mountains, in my own fortress
    Posts
    7,597

    Default Re: Romanian Fortress

    Fara desfiintare

    Ma refeream la super parcurs in Champions League.
    Ja mata, TosaInu. Forever remembered.

    Total War Org - https://forums.totalwar.org/vb/

    Swords Made of Letters - 1938. The war is looming over France - and Alexandre Reythier does not have much time left to protect his country. A finished novel, published on TWC.

    Visit ROMANIA! A land of beauty and culture!

  18. #1058
    tudor93's Avatar Primicerius
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Unicul Bucureşti
    Posts
    3,373

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by son of romans View Post
    pai de asta si spun Empire engine dar anul 1600,Mihai Viteazul cu cavaleria in plina viteza strapung liniile enicerilor...si toata animatia in Empire engine,este perete de suliti,cavalerie grea si infanterie cu sabii,arcuri,mai trebu ceva?
    nu is mai bune animatile din Napoleon ? adica eu asa am auzit, dupa cum am spus mai sus, nu am jucat niciunul dintre cele 2 jocuri
    Īnfrānt nu eşti atunci cānd sāngeri,
    nici ochii cānd īn lacrimi ţi-s.
    Adevăratele īnfrāngeri,
    sunt renunţările la vis.

  19. #1059

    Default Re: Romanian Fortress

    Quote Originally Posted by tudor93 View Post
    nu is mai bune animatile din Napoleon ? adica eu asa am auzit, dupa cum am spus mai sus, nu am jucat niciunul dintre cele 2 jocuri

    Posibil si is mai bune,pur si simplu in Empire este toata harta,+ sint unituri ca sulitasi,cavaleria grea poloneza,este Marahta,de la care putem importa ostasi si spunem ca-s otomani,iar modul de a se lupta e bun si pentru romani,scut+sabie dar alt echipament,trebue tema de discutat cu Sotericus,daca imi da lectii pot sa ajut,la moment in Empire stiu doar sa schimb unit stats,availability in rest.

  20. #1060
    Sotericus's Avatar Miles
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    313

    Default Re: Romanian Fortress

    Buna tuturor,

    Ideea cu un mod Wallachia 1600 ar merge mai bine cu Medieval. Pentru Empire nu e imposibil, dar e mult de lucru, in plus, singura factiune romaneasca in joc e moldova, iar wallachia nu exista ca regiune (si harta nu se poate modifica). Daca reusesc sa mai impart ceva din munca pentru National Revolutions cu cineva, as putea sa ajut, desi eu am in minte un mod pentru razboiul de 30 de ani. Am putea avea un Vasile Lupu luptand glorios cu turcii .

    Numai bine.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •