Page 10 of 182 FirstFirst 12345678910111213141516171819203560110 ... LastLast
Results 181 to 200 of 3636

Thread: Türkçe (Turkish)

Default Re: Türkçe ( Turkish )

ohhhh oohhhh my persian friends say merci all the time instead of tashekor...

Quote Originally Posted by John I Tzimisces View Post
    Do Turks say "Merci" for thank you like western Armenians and Persians oddly do half the time? I mean, admittedly, it's easier than saying shnorhagalutyun...
    I remember from my childhood it was used here and there sometimes, but never a lot. Nowadays it is not used. We normally use "teşekkür (ederim)" /teshekkuer , thank (you).
    In tribute to concerned friends:
    - You know nothing Jon Snow.

Samples from the Turkish Cuisine by white-wolf

or teshekkürler or sagol (sa-ol)

I prefer to use sağol (pronounciation: Sa-ol). Because teşekkür is Arabic. I hate to use it. But sometimes you can't use sağol instead of teşekkür as well as teşekkür instead of sağol.

@Qarama

Mod nasıl gidiyor? Bir gelişme var mı?

hic bir$ey degi$miyor

teshekkür is arabic that is right but in central asia they say rahmet which is also arabic or persian i am not sure.

Hacı yok mu iyi bir modelci falan ayarlayabildiğiniz? Ben de haritaya yeni bölge ekleme konusunu biliyom(gerçi herkes biliyor ama) belki yardımcı olabilirim.

Cümleden selam aleyküm. Ben şenol manisalıyım. Kokore.i çok severim her gün 2 bütün

. Össye hazırlanıyoz işte. Puanlar bayacana bi artmış. Neyse sizler nasılsınız.

Bu arada ingilizcem biraz kıt forumda saçmalayabilirim istemeden ona göre söyliim dedim

Şenol, ingilizcen iyi değilse bilen arkadaşlara danış öyle yaz derim ben, tavsiye olarak.

Bu arada diğer başlıkta hala cevap bekliyorum.

Zephrelial's Avatar Eternal Sorrow
    An ancient castle on a steep windy mountain peak.. away from all mortal eyes...

Quote Originally Posted by Gokturk View Post
    Hacı yok mu iyi bir modelci falan ayarlayabildiğiniz? Ben de haritaya yeni bölge ekleme konusunu biliyom(gerçi herkes biliyor ama) belki yardımcı olabilirim.
    Modelci bulmak mesele.ROTC nin haritası hazır bildiim kadarıyla Baxon yapmış haritalarını.Hoşgeldin Şenol!

EU kokoreçi yasakliycaksa hiç uğraşmiyalım derim ki ben kokoreç sidenotesevmem.Mesele kokoreç diil.Saçma sapan sonu gelmeyen bir sürü istek.Şu ana kadar EU ya uyum ayaklarına yaşantıma tek etkisi,sigara paketlerinin üzerindeki "Öleceksiniz! Sigara mahveder,bitirir benzeri yazılar.."

Farzetki Euya girdik.Sanki hayat standardımız mı yükselicek? Sosyal hizmetlermi çok iyi seviyeye gelicek?

Inanın EUnun bizim gibi normal adamlara faydası olmaz,sadece kastırır.Gene malı götüren götürücek.Benim anlamadığım nokta biz neden diplomaside bu kadar kalas bi milletiz.Ya kardeşim tamam dış sermayenin burda bu kadar yatırımı olabilir.. Cari açık 500 milyar dolar olabilir.Bağımlıyız eyvallah.

Kaybedicek fazla şeyimiz yok.Osmanlı o kötü durumunda ne güzel denge politikası uygulamış.Onlarında dünya kadar borcu varmış,ordu desen bitik.Vaziyet felaket.Gene senelerce bir parmak bal Fransızın ağzına,bir parmak bal Rus'un ağzına çalarak ayakta kalmışlar.

Ama maalesef bizim dışişlerinde hiç iş yok.Gazetelere bakıyoruz hep: "Asarız keseriz! efendim şöyle böyle..!" Sanki o gazeteleri amerikalıların PR adamları,avrupanın PR(halkla ilişkiler) adamları takip etmiyo.

Bir insan ilk okul mezunu olabilir,orta okul mezunu olabilir anlıyorum,ama biraz insanda yetenek olur kardeşim bunlarda o da yok.Bizim daha dış politikamız belli değil,nedir bizim dış politakımız içinizde bilen veya bir fikri olan varmı ?

A side note:

Non Turkish friends.. Please feel free to ask for translations.I will gladly undertake such a task,so that non Turkish people may comprehend what we are talking here in Turkish.Fellow Turkish.. Any objections?
    Last edited by Zephrelial; May 03, 2008 at 10:11 PM.
    Shine on you crazy diamond...

Bence Avrupa Birligine girmiyelim ama ekonomi i$ birligimizi'de kesmiyelim onlarla.
    Orta Asya'daki soyda$larimizla bir birlik koyalim. Ortak dersler, ortak para, ortak ekonomi falan fistan.

Quote Originally Posted by Zephrelial View Post
    Şu ana kadar EU ya uyum ayaklarına yaşantıma tek etkisi,sigara paketlerinin üzerindeki "Öleceksiniz! Sigara mahveder,bitirir benzeri yazılar.."
    Evet, benim de işime geldi bu olay, sigaradan ve dumanından nefret ederim. Gel gelelim çok da işe yaradı mı bu yazılar? Pek sanmıyorum...

Bu arada Galatasaray sampiyonluğu garantiledi gibi!!!!!:tacticalw

....Bu arada Galatasaray sampiyonluğu garantiledi gibi!!!!!:tacticalw

Acayip maçtı doğrusu, nefesim kesildi. Sonuçta %99 garantiledik. Hocasız şampiyon oluyoruzya çok ilginç

Quote Originally Posted by white-wolf View Post
    Acayip maçtı doğrusu, nefesim kesildi. Sonuçta %99 garantiledik. Hocasız şampiyon oluyoruzya çok ilginç
    Ben bırakacam feneri ya en iyisi memlket takımım olan Akhisara %100 bağlanmak bu arada bizde 2. lige çıktık. Bu görüntüler hiç biyerde yaşanmamıştır bence
    http://www.akhisarhaber.com/modules....ticle&sid=3048

Zephrelial's Avatar Eternal Sorrow
    An ancient castle on a steep windy mountain peak.. away from all mortal eyes...

Evet, benim de işime geldi bu olay, sigaradan ve dumanından nefret ederim. Gel gelelim çok da işe yaradı mı bu yazılar? Pek sanmıyorum...

Bu arada Galatasaray sampiyonluğu garantiledi gibi!!!!!:tacticalw

Ya ben sigara içmeme rağmen,sigarayı sevmiyorum sadece nikotin bağımlısıyım maalesef.Yazılara gelince çok manasız iş,aslında tüketici haklarını ihlal ediyo çünkü ambalajını bozuyo paketin koca koca yazılar.

Eğer bir aksilik olmazsa GS şampiyon gibi gözüküyo,GS li arkadaşları bir Beşiktaşlı olarak tebrik ederim.Feneride bu sene Avrupadaki üstün başarısından dolayı tebrik ediyorum,ülke puanımız yükseldi.Benim için şahsen en büyük ölçü Şampiyonlar ligi başarısı,çünkü bizim ligde Rus ve Ukrayna ligleri gibi şikeli,monopolist.Bir sürü dolap dönüyo.Her sene aynı saçmalık ya Fener,ya Galatasaray yada Beşiktaş şampiyon oluyo.
    Last edited by Zephrelial; May 04, 2008 at 03:35 PM.
    Shine on you crazy diamond...

Hocam vallahi para olsa her sene şampiyon olacağız....

Trabzon maçında bence Trabzon yatmaz. Trabzon'da, ligin son haftasında oynanan bir Fener maçını şeref maçı sayarlar. Zaten Fener Trabzon'dan ne zaman kayıpsız geldi ki? Ya puan kaybederler, ya da kan.

Trabzon maçında bence Trabzon yatmaz. Trabzon'da, ligin son haftasında oynanan bir Fener maçını şeref maçı sayarlar. Zaten Fener Trabzon'dan ne zaman kayıpsız geldi ki? Ya puan kaybederler, ya da kan.
    Kusura bakma yanlış hatırlamışım. Bizim macımız Trabzon'la sanıyordum. Gençlerbirliği ile imiş.

Evet, günlük yaşamımızın sıradan olaylarından biri bugün bir kez daha gerçekleşti ve Youtube'a erişim bir kez daha engellendi. Ama olsun Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız. Zaten beyaz çarşaflarla çıkmadık mı bu yola? Dolayısıyla bedel ödemeye de hazırız.

Evet, günlük yaşamımızın sıradan olaylarından biri bugün bir kez daha gerçekleşti ve Youtube'a erişim bir kez daha engellendi. Ama olsun Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız. Zaten beyaz çarşaflarla çıkmadık mı bu yola? Dolayısıyla bedel ödemeye de hazırız.
    Süper hakimlerimiz var, ne olacak.

Bir yerlerde bir yasa boşluğu olmalı ve birileri bu yasa boşluğundan yararlanıyor olmalı. Bunu değiştirebilecek olan kim? Meclis. Ama onlar şu sırada farklı diyarlarda kendi hallerinde takılıyorlar. Olan bize oluyor.

Tags for this Thread