Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 29 of 29

Thread: Turkish Thread - Türkçe Konu

Default Re: Feedback and suggestions

merhaba. ingilizcem yet azası için Türkçe yazınum kardeşim kusura bakma =) Tek ve çok önemli önerim olucak. bu modun en büyük şeyi kar topu müşterinin şeyi şeyişı, ordu yeniliği para, düşman düşman kaynağı almaması, ticaret sistemin iyi olan ve AI'ye bu özelliklerin iyi geçmiş ve alan isyanlara girişi ile yok olan şeyi tekrar taneden varolma olasılıı, yüksek olsun kar topu topun ustası gibie ve gerçekten zevk kalemeli hale aldı. bum özellikler campaingi benim kadar uzun soluklu ve zor sevenler için harika olmuş. tek büyük eksik teknoloji turnlerin vanilya ile aynısı olan. kesinlikle arttırması mıstırı, en az 2-3 kat. yani bir araştırmayı 10 turda yaptısak bunu 20-30 turda bekletme ve teknoloji transferi lokman diplomasin patronun çıkartarak iş yeri ç AI teknoloji hilesi yapılan transferler. ümmetin en büyük şeyi mesela ordu süren uzun zaman alıyor mesela 20 kişilik bir ordu yapımına ihtiyacım bu 10 turumu yani 2.5 yıl yılımı alan buçok iyi, bu mezunum orduyu düşman toprak lideri 1-2 tane savaş şeyimida bi 10 turumu alıyor desek, 20 turda zaten 1-2 tane yeni askeri teknoloji açılışı ve tanem ordudan daha iyi ordu varken eskisi , yani demek isterim 1720-1730 yıllara gelenlere gelen nizam nizam-ı Cedid ordusunu çizdiniz çok saçma, hem gerçekci az hem uzun soluklu oyun için ideal olsun. aynısı deniz geçerli. birü 4 turda hatta 6 turda ayıklar. Bunlara bir kuşum yok, uzun turda varıçok iyi. ama 10 tur sonra daha iyi bir gemi çıkartayım için neden şimdi eskibir gemi çıkartayım ki. örneğin 5. sınıf gemilerle kurulu bir filo yaptım ve 1-2 tane tane denirm tam filom tecrübe alın yetenek edin derken karşıma 2. ya 3. sınıf gemilerle kurulu donanma ile gelen fransa ya imgiltere ya ispanya şoku biraz saçma geliyo bana =) 1770-1780 yıln sonra süren beni 1.2. sınıf tipi neden gemileri 1720-1730 da çıkarlım? bu mod yavaş geçen ve sındırgı sındırgı edenler için harika bir mod. ama teknoloji bu yavaş yavaş biriktirmeyen bozuyor. teknoloji turn arttırmak istedim ama LOC kodlarına kendimde teknoloji bölümü hata vermedu öncem. olan tane ve teknoloji turnlerini arttırsan çok memnun olurum.

Default Re: Turkish Thread - Türkçe Konu

düşman topraklarda ikmal olmaması, ikmalin çok pahalı olması, ticaret sisteminin iyi olması, yok olan devletlerin isyanda tekrardan varolabilmesi, ve ordu yürüyüş mesafesinin az olması, kartopu dedğimiz etkinin olmamasını ve uzun süreli sindire sindire oynayabileceğimiz harika bir mod olmuş elinize sağlık. kar topu etkisi ve oynamanın kolay olduğu modlardan sıkılmıştım. bu modun tek bir eksiği var. o da teknoloji turnlerinin vanilla ile aynı olması. Darthmod da 2x 4x diye seçenekler vardı, teknoloji araştırma turnlerini arttıran. yani bir araştırmayı 10 turda yaparken düzenleme ile 20 tur 30 turda yapıyorduk. bu mod oynaması yavaş olan bir mod ve kesinlikle teknoloji turn sayıları arttırılmalı. örneğin 1720-1730 yıllarına geldiğmizde Nizam-ı Cedid ordusu çıkartabilmek çok saçma. bu modda ordu çıkartmak en az 10 turn alıyor. ordu yürüyüş mesafesi az olduğu için düşman topraklarına götürmek ve 1-2 sava yapmata 10 turn alıyor, ben daha çıkarttığım ordunun zevkini alamadan onların rütbe atladığını göremeden 1-2 savaş yaptıktan sonra onlardan daha iyi donanımlı askerleri çıkartma imkanının önüme gelmesi biraz saçma oluyor. aynısı denizler içinde geçerli. mesela 10 tane 5. sınıf bir gemi filosu yaptım diyelim. bunun maliyeti hem yüksek hem bakım masrafı yüksek hemde uzun sürede çıkartabiliyosun tam diyorum donanma kurdum 1-2 savaş yapıcam sonra bir bakıyorum teknoloji araştırmışım, 4. sınıf gemi çıkartabiliyorum =) dün 1721 yılında fransa karşıma 2. sınıf gemilerle geldi. 1. sınıf 2. sınıf gemileri 1780-1790 yıllarında çıkartabilmek varken 1720 yılında çıkartmak bana çok saçma geliyor. benim önerim sadece teknoloji turnlerine, yoksa asker bakım masrafı, asker çıkartma zamanı veya donan çıkartma zamanı ve masrafına sözüm yok, harika olmuş çok beğendim. bana kalırsa daha uzun bile sürebilir bir ordu veya donanma kurmak=) teknoloji ayrlama işini ben yapacaktım ama LOC dosyasını açtığım vakit teknoloji bölümüne girince hata veriyordu. o yüzden buraya yazma gereği duydum. eğer bunu yapma şansınız varsa bu mod çok daha iyi ve oynanışlı olur, ve kartopu etkisini daha da azaltır. iyi günler

Goutlard's Avatar Janissary

Selam, geri dönüşün için çok teşekkür ederim. Bir tek yazarken biraz boşluk koysan okuması çok daha kolay olurdu .

Dediğin doğru, teknoloji araştırma süresini arttırmak lazim. Yeni bir sürüm yayınlayacağım gelecek günlerde.

Modun zorluğu ve yeni sistemlerini sevdiğin için (pahalı replenishment, kartopu etkisini azaltma amaçlı değişiklikler mesela) memnunum. Birkaç sürüm önce yılda 2 tur vardı, teknoloji araştırma süresi ona göre dengeli. Yılda 4 tura değistirdik ama araştırma sürelerini arttırmayı unutmuşuz.
    Wind from the East's Awards :

ben teşekkür ederim. harika bir mod olmuş. bir şey daha söylemek istiyorum. bu mesela kılıçlı birlikler sadece kılıçlı olsa olmaz mı? örneğin alaybozan yeniçeri birliklerinde ufak tüfekler var (40 metre menzilli). normalde kılıçlı birlikler. atışı kesip kılıcı kuşanmalarını söylesem dahi hücum ederken tüfeği ellerine alıp saldırıyolar. daha sonra kılıçlarını çekiyolar. bu biraz garip oluyor tabiki. kılıçlı melee birlikleri sadece kılıçlı olsa daha güzel olucak örneğin başıbozuk birliği gibi

Mesaj yazdım ama gitti mi bilmiyorum. son sürümde teknoloji turnleri ayarlanmış, teşekkür ederim. yalnız şehirlerde kale yapılamıyor bu bir bug mı yoksa yeni bir düzenleme mi?

Goutlard's Avatar Janissary

Quote Originally Posted by Atsızbey07 View Post
    Mesaj yazdım ama gitti mi bilmiyorum. son sürümde teknoloji turnleri ayarlanmış, teşekkür ederim. yalnız şehirlerde kale yapılamıyor bu bir bug mı yoksa yeni bir düzenleme mi?
    Merhaba, bug değil .Kaleler ile çok sorun var, yapay zeka bug edip oyunu yavaşlatiyor. Hasarlı surlardan inen askerler nedensiz bir şekilde ölüyor ve sayre.

Ama yinede kaleleri tamamen kaldırmak istemedim ama her şehirin kalesi olmasını önlemeye karar verdim. Kale slot’una başka bina koymayı (mesela sanayi) çalıştım ama çalışmıyor.

Edit :
    Wind from the East - Changelog and future updates (twcenter.net)
    Burada yenilikleri ingilizce okuyabilirsin.
    2.7.3 ve 2.7.4 sürümlerdeki değişiklikleri anlatıyorum.
    Last edited by Goutlard; April 05, 2021 at 05:14 AM.
    Wind from the East's Awards :

Bug olmamasına sevindim. bende aynı fikirdeyim kalelerin kaldırılması güzel olmuş. Yeni campainge başlicam. Güncelleme gelicek mi yakın zamanda başlamayayım mı campainge?

Dostum ellerine sağlık oyunu güncellemeye devam etmen ve bu güncellemede ufakta olsa katkım olduğu için çok mutluyum.

Isim değişikliği neden ?

Page 2 of 2 FirstFirst 12