Page 8 of 79 FirstFirst 1234567891011121314151617183358 ... LastLast
Results 141 to 160 of 1575

Thread: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

  1. #141
    The Noble Lord's Avatar Holy Arab Nation
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Peshawar, Pakistan - Kabul, Afghanistan
    Posts
    7,822

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by il padrino View Post
    Pa jel tu u blizini Aleksandar bio osnovao jednu od svojih Aleksandrija ?Cini mi se da jeste ako me secanje ne vara.Mogu da zamislim kako je interesantno,svaka cast tebi i na hrabrosti i interesovanju za taj region.
    Jeste, osnovao je cetiri Alexandrije u Afghanistanu. Gradovi Kandahar i Herat su potomci Aleksandrovih Alexandrija, i rusevine i ostaci druga dva su vidna i sad. Bio sam sjeverno od Kabula dje ima Shomali ravnica i dje ISAF Bagram baza, e odmah blizu imaju ostaci grada sto se zvao "Alexandria au Caucaus" i tu je bio po tvrdnji istoricara ostavio valjda blizu 20.000 svojih veterana da zive i da se spoje sa lokalnim stanovnistvom da bi dobio multi-etnicku imperiju.

    I poslije raspada njegove imperije tu je bila Grko-Afghan imperija sto se zvala Bactria. Nabavio sam nekoliko Bactrian novcica, sjajni su. I stanovnistvo u tom djelu je opet bilo manje-vise stereotipicnog Evropskog izgleda na mnoge nacine, mada ovi u Nouristanu su jos korak naprijed, oni imaju onaj Vergina sunce znak na kucama i odjeci i dan danas!

    I ima jos u Kunduz/Takhar proviciji ostatak najsjevernijeg grada u Alexandrovoj imperiji sto se zvao "Alexandria au Oxus" ali gore nisam isao jos!

    Tadžika ima po Rusiji kol'ko 'oćeš. Rade kao jeftina radna snaga, čak i u našim firmama, i to u velikom broju. Naše gazde uglavnom zapošljavaju naše majstore, a kao pomoćne radnike uzimaju Tadžike. Rade za dva-tri puta manju satnicu. Našima se obezbeđuje smeštaj, dok se oni snalaze - živi po 20 njih u jednom malom stanu koji sami plaćaju, da bi uštekali lovu. Kaže ćale da parlaju i srpski.
    E to su Tajiks iz Tajikistana, bivse Sovjetske republike, a ne Afghans! Tajikistan je i sad zavistan od Rusije i plus sto najvise para dobije od Tajika sto rade u Rusiji. Ima ih dosta sto su na radu u Rusiji iz Centralne Azije najvise iz Tajikistana, Kirgizstana i Uzbekistana!

    @Oklop
    Heh, taj grafit je stvarno strasan .

    Zbog jednostavnog razloga sto mu je vise stalo do nekih svojih ciljeva nego do "realpolitike".
    Opet Alija nije popustio u Sarajevu i kapitulirao poslije godinu ili dvije nego je stisnuo zube i izdurao jos dvije!
    [IMG][/IMG]
    أسد العراق Asad al-Iraq
    KOSOVO IS SERBIA!!!
    Under the proud patronage of the magnificent Tzar


  2. #142
    NekoGenijalan's Avatar Unruffled Equanimity
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Tamo Daleko
    Posts
    870

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by garbage dispenser View Post
    Gospodine Genijalan, gdje vi momentalno zivite. Posto si rekao da nemozes da posijetis rodbinu radi BG naglaska?
    Pa u Beogradu (i rođen) i nisam mislio na sebe, mada je tako delovalo.

    Quote Originally Posted by Djordje View Post
    Reci mi kakav je Ferrum Aeternum,instalirao sam ga jedan put,ali me je zezao nesto,pa ga nisam igrao? I reci mi je l jos uvek beta verzija ?
    Ja sam igrao ovaj bez ikakvih problema http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=388942
    Ali da bi radio (ako imaš Win 7 ili Vista) moraš najpre da onesposobiš UAC inače neće da radi. Onda sve fajlove prebaciš u mods folder i otpakuješ.

    A evo i uputstva za UAC http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=321114

    EDIT: Meni se sviđa mada dok prođe potez smoriš se ko zmaj. Muzika je dobra, ima par dobrih skripta, recimo ozloglašeni garrison script nije prisutan u svakom gradu već samo u većim a kad su mi Mađari opsedali Ras dobio sam dosta vojske. Zasad u nijednom modu nisam video da garrison script daje i igraču vojsku. Obično daje samo AI-u.
    Druga interesantna stvar jeste kad ti je vojska na stranoj teritoriji upkeep ti se povećava.
    Mapa je ok mada je dosta stvari promašeno, videćeš i sam. Modeli su dobri kao i 2D art.
    U suštini jako dobro odrađeno i zaslužuje barem 8-icu od mene
    Ah da umalo da zaboravim, nije dosadan

    Quote Originally Posted by Stevcho the Serb View Post
    Inace, meni je ubedljivo najbolji provod na svirkama domaceg punka, bio sam na Brkovima i skoro na Seljakoj Buni i tu se izivim kao nigde, sve oko tebe su ljudi opusteni i na zemlji.

    Inace, popizdeo sam sinoc kada sam vise morao nego hteo da gledam fudbal. Koliko foliranja ima u modernom fudbalu, dodje ti muka. Ja ne znam kako ljudi mogu to da gledaju.
    Link molim za njih. Inače najbolji provodi su na koncertima domaćih metal i pank bendovima. A moj najbolji provod Pero Defformero u KST-u. Kako oni kidaju! To je kao da istovremeno slušaš Dream Theater, Metaliku, Rammstein, Van Halen i Seku Aleksić, Ceci, Sinana, Šemsu itd.

    Što se tiče fudbala jučerašnja utakmica je bila bolja od Barse i Čelzija. a jako mi je drago što neću po 50-ti put da gledam El-Klasiko.
    Inače najbolji fudbal se igra u Engleskoj 4-toj i 5-toj ligi. Da je dozvoljeno vadili bi i palice jedni na druge.
    Last edited by NekoGenijalan; April 26, 2012 at 07:57 AM.


  3. #143

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)





    Bas sam hteo reci, engleska treca mi je najbolja Od evropskog fudbala naravno

  4. #144

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Brate ja sam bio na white sensation zurci, i ovde u bg i kod mene kuci u priboju. Mogu ti reci da je to meni jedno veliko sranje, ja ne znam kako da se provedem uz to osim ako mi neko ne da neki ekstazi (a nazalost nije ) Inace, meni je ubedljivo najbolji provod na svirkama domaceg punka, bio sam na Brkovima i skoro na Seljakoj Buni i tu se izivim kao nigde, sve oko tebe su ljudi opusteni i na zemlji.
    Ja bi se smorio na oboje ...

    White sensation je ako oces picke ili ako si nadrogiran ili oboje .

  5. #145
    Djordje's Avatar Civis
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Srbija,Zvecan
    Posts
    106

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Volim elektroniku,bilo kakvu i trance i progresiv i house,sve,a nema nista protiv stimulansa u takvim situacijam,a volim i picku. Realno nema ovde takvih desavnja cesto,pa kad odem negde uglavnom volim na takve manifestacije da idem. Ovde su vecinom turbo/narodnjaci ili metalci,tako da mi je dosta toga.

    @Genijalni

    Moracu da probam FA,igra mi se sa Srbijom,hvala na obavestnju. Deformero je posebna prica,i Piknik je strasan a i Satan Panoski przi...smo sto njihove svirke mozes po Beogradu samo da pohvatas ili nekom vecem gradu,kod mene tesko...

    http://www.youtube.com/watch?v=9_Hp1...layer_embedded

    Isti kurac ko pre dvadeset godina,predizborna kampanja,nista se nije promenilo...
    Last edited by Djordje; April 26, 2012 at 01:02 PM.

  6. #146
    saneel's Avatar Senator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Ljubljana, Slovenia
    Posts
    1,390

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Ode ja za Sanski Most malo. Čujemo se -.- uživajte

  7. #147
    pacco's Avatar -master-of-none-
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    Posts
    4,648

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Samo da vas pozdravim!
    Pratim vas.

    @saneel

    Tebi gramatika nije jaca strana...

    Skinner and modeller for Roma Surrectum
    Under the patronage of Tone
    my shield collection




  8. #148
    The Noble Lord's Avatar Holy Arab Nation
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Peshawar, Pakistan - Kabul, Afghanistan
    Posts
    7,822

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by Uber Mind View Post
    Ja bi se smorio na oboje ...

    White sensation je ako oces picke ili ako si nadrogiran ili oboje .
    Odakle si Uber Mind, ja sam stvarno mislio za tebe da si Beogradjanin!

    Ode ja za Sanski Most malo. Čujemo se -.- uživajte
    E provedi se, a sto bas u Sanski Most??..

    Samo da vas pozdravim!
    Pratim vas.
    Pa navrati cesce, tu smo svi. samo nema Vlada i jos nekih u zadnje vrijeme.
    [IMG][/IMG]
    أسد العراق Asad al-Iraq
    KOSOVO IS SERBIA!!!
    Under the proud patronage of the magnificent Tzar


  9. #149

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by saneel View Post
    Ode ja za Sanski Most malo. Čujemo se -.- uživajte
    'Ajde srećan put i lepo se provedi.
    Quote Originally Posted by pacco View Post
    Samo da vas pozdravim!
    Pratim vas.
    Pozdrav, pozdrav.
    Quote Originally Posted by pacco View Post
    @saneel

    Tebi gramatika nije jaca strana...
    Šta se gramatike tiče, ništa ga ne pitaj.
    Quote Originally Posted by The Noble Lord View Post
    Odakle si Uber Mind, ja sam stvarno mislio za tebe da si Beogradjanin!
    Iz Srpske nam je Mind, iz Zvornika (nadam se da me sećanje ne vara po pitanju grada - zapravo, prilično sam siguran da me ne vara )

  10. #150
    pacco's Avatar -master-of-none-
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    Posts
    4,648

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Stani... je li ovo neka greska! Siguran sam da sam imao preko 5500 postova, sad mi stoji 4723.
    Ili su izbrisani svi postovi iz predhodnog threada kafane?

    Skinner and modeller for Roma Surrectum
    Under the patronage of Tone
    my shield collection




  11. #151

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Aha, cela stara kafana otišla u qrac. Sve što si pisao je obrisano, kao i ostalima koji su ovde pisali.
    ->Prvi post u novom thread-u kafane<-
    Report large threads, 10,000 or so posts. I have no idea how many we have, but we need to close (čitaj: delete ) them and open new ones.

  12. #152
    pacco's Avatar -master-of-none-
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    Posts
    4,648

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Bijeda... pa sto su morali brisati postove!!! Moglo se to negdje arhivirati.
    I ostale postove sam "nabrao" vecinom na RS-u, a tamo ih takodje ima preko 10000... na kraju cu ostati na 200-300. Koja glupost!

    Skinner and modeller for Roma Surrectum
    Under the patronage of Tone
    my shield collection




  13. #153

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Ko zna, 'bem li ga - možda neće brisati sve. Čini mi se da su stali s brisanjem, zapravo. Videćemo već. Iskreno - ja nisam toliko prominentan član zajednice, pa mi zvone jajca za broj sopstvenih post-ova.

    Edit: a ovde (u kafani) sam ih imao najviše - preko pola svih mojih post-ova bilo je ovde (zapravo tamo, u staroj kafani).
    Last edited by Son of Serbia; April 27, 2012 at 08:17 AM.

  14. #154

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Odakle si Uber Mind, ja sam stvarno mislio za tebe da si Beogradjanin!
    E to je vec uvreda ...

  15. #155

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Zasto Srbi ne mogu biti teroristi?

    1. 8:45 je prerano za ustajanje.
    2. Uvek kasnimo tako da bi propustili sva 4 leta.
    3. Pričali bismo glasno i privlačili pažnju.
    4. Pričamo rukama, tako da bi oružje moralo da bude odloženo.
    5. Svi bi hteli da "voze" avion.
    6. Prepirali bi se u avionu i započeli tuču. (vidi pod 5)
    7. Rekli bi svakome o planu 7 dana unapred.
    8. Negde bi morala da bude okačena srpska zastava.
    Ugly as the north end of a pig going south

    гурманска пљескавица пуњена ролованом пилетином и умотана у сланину, па све то у кајмаку

  16. #156
    The Noble Lord's Avatar Holy Arab Nation
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Peshawar, Pakistan - Kabul, Afghanistan
    Posts
    7,822

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by pacco View Post
    Stani... je li ovo neka greska! Siguran sam da sam imao preko 5500 postova, sad mi stoji 4723.
    Ili su izbrisani svi postovi iz predhodnog threada kafane?
    Novi gazda je naredio da se "likvidiraju" svi thredovi preko 10.000 postova radi ciscenja servera i protoka novih postova. Tako da nam je kafana renovirana i jos neki veliki thredovi, zbog toga smo svi izgubili nekoliko postova tu i tamo!

    Iz Srpske nam je Mind, iz Zvornika
    Neka, super.

    E to je vec uvreda ...
    Sto uvreda, da si Beogradjanin bio bi cool .

    8. Negde bi morala da bude okačena srpska zastava.
    , e to je tacno. Dje god se dodje mora zastava biti ili puca sve. Zato nebi mogli biti "lying low"!
    [IMG][/IMG]
    أسد العراق Asad al-Iraq
    KOSOVO IS SERBIA!!!
    Under the proud patronage of the magnificent Tzar


  17. #157

  18. #158
    The Noble Lord's Avatar Holy Arab Nation
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Peshawar, Pakistan - Kabul, Afghanistan
    Posts
    7,822

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Ja, fina slika. Uhh, samo da ne postane predsjednik Srbije Toma Grobar!!??.. Pa nece valjda glasati ljudi za njega, glasajte za Dveri, URS, Pokret Radnika i Seljaka, SDS, Reformisticku stranku ili za Muftiju, samo ne brate za Tomu Grobara!!

    @Oklop
    Sta ono sad vidje da su pronasli neku radikalnu grupu momaka sto je navodno odgovorna za sestostruko ubistvo nadomak Skoplja, ko su ti uhapseni znali se??..
    [IMG][/IMG]
    أسد العراق Asad al-Iraq
    KOSOVO IS SERBIA!!!
    Under the proud patronage of the magnificent Tzar


  19. #159

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Quote Originally Posted by The Noble Lord View Post
    @Oklop
    Sta ono sad vidje da su pronasli neku radikalnu grupu momaka sto je navodno odgovorna za sestostruko ubistvo nadomak Skoplja, ko su ti uhapseni znali se??..
    Pa kao radikalni islamisti od kojih neki jesu a neki nisu Mk drzavljani a ratovali su u Afganistanu protiv NATO-a. Malo mi je cudno ali ajde da vidimo sta ce istraga uraditi.
    20-ak ljudi su uhapseni medju kojima navodno i 4-ica ubica.

    Mada ne znam zasto bi onako ubili ljude, ako zele tenzije mogli su sacekati 2 dana i na uskrs opaliti neku crkvu sa 2-3 zolje i eto 20 mrtvih i do jutra vec pocinje rat.
    A mozda samo da odrzavaju tenziju, ko ce znati?

    Sacekacu kraj istrage ali ako su ih uhvatili (ubice mislim) onda je to super.
    Ugly as the north end of a pig going south

    гурманска пљескавица пуњена ролованом пилетином и умотана у сланину, па све то у кајмаку

  20. #160
    Djordje's Avatar Civis
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Srbija,Zvecan
    Posts
    106

    Default Re: "Kaфaнсke причe" (Serbian)

    Nece Toma da postane predsednik,ima ljudi koji ce da glasaju za njega,al' su svi manje vise svesni da je to najveci prevarant...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •