Results 1 to 7 of 7

Thread: Suggestions/Javaslatok

  1. #1

    Default Suggestions/Javaslatok

    Hello!

    Arra gondoltam, hogy adhatnátok a térképhez egy plusz települést, tudjátok, én örülnék egy Eger Motte&Baliey-nek És véleményem szerint a magyaroknak anno egy-két fokkal jobb gyalogos íjászaik voltak... Tehát, amennyiben megvalósítható, szeretnék jobb íjászokat.

    Köszi!

    Ja, és örülök, hogy van valaki, aki helyrerakja azt a katasztrofális Magyarország-utánzatot, ami az eredetiben van!
    "Nem érdekel a valóság, mára álmodozó lettem
    Mindent, amit elkövettem, önmagamért tettem..."

  2. #2
    Alucard31's Avatar Tiro
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Érd, Hungary
    Posts
    255

    Default Re: Suggestions/Javaslatok

    Bár nem akarok az alkotók helyében beszélni, de nem hiszem, hogy be fognak tenni még egy települést, egyrészt, mert rombolja az egyensúlyt a játékban (valószínűleg túl erős lenne a Magyar Királyság), másrészt Eger nem volt jelentős olyan szempontból még a késő középkorban sem (a kora középkorban pláne nem), hogy bár püspöki székhely volt, de nem volt Magyarország fő regionális központjai között (azok inkább Pozsony, Kassa, Körmöcbánya, Nagyvárad, Szeged és Pécs voltak).

    I don't want to answer instead of creators, but I don't think that the idea of giving Hungary another settlement will be accepted, since it destroys balance in the game (the Hungarian Kingdom would be probably overpowered), on the other hand, Eger wasn't as important as the regional centres of Hungary (Pozsony, Kassa, Körmöcbánya, Nagyvárad, Szeged and Pécs) nor in the early, nor in the high medieval ages, even if it was a centre of an episcopate.

  3. #3
    Csatádi's Avatar Senator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Budapest, Hungary, EU
    Posts
    1,153

    Default Re: Suggestions/Javaslatok

    I aimed ~150 settlements for the mod. The regions are balanced on this base.
    If I put any other settlements, they will be a Bosnian and a Southern Sicilian city under Muslim rule.

  4. #4

    Default Re: Suggestions/Javaslatok

    Értelek, bár én Egert fontosabbnak tartanám Kassánál, úgyhogy, ha valaki ért hozzá, az megmondhatná, hogy hogyan tudom Kassát kissé délkeletre eltolni és Egerre átnevezni? Előre is köszi
    "Nem érdekel a valóság, mára álmodozó lettem
    Mindent, amit elkövettem, önmagamért tettem..."

  5. #5

    Default Re: Suggestions/Javaslatok

    Igazan nagyra ertekelem az alkotok munkajat es mar regota szerettem volna, hogy egy ilyen mod megjelenjen.
    A mod remek lenne ha müködne de sajnos nem müködik, csupa összeomlas.
    Igy volt 3 eve es igy van ma is.
    Vegül arra a felismeresre jutottam, hogy megiscsak jobb volna ha egy submod lenne belöle egy olyan modon belül ami mar jol megy.
    Esetleg olyasmi mint a bizanci egysegek ami több modhoz illeszthetö.
    Meg mindig jobb lenne igy mintha egy olyan modositas marad ami nem müködik.
    Esetleg en tevedek es megiscsak letezik valahol egy müködökepes magyar mod ?
    Amugy tovabbi jo munkat.

  6. #6

    Default Re: Suggestions/Javaslatok

    én arra gondoltam, hogy kivennétek pl. a Tegzeseket, de inkább a Királyi vitézeket, és be lehetne tenni helyettük egy nehéz-lovasíjász csapatot. persze, mivel a Székely lövők is és a Besenyők is elég erősek pl. a Tegzesekhez képest, meg lehetne őket picit, de nagyon picit gyengiteni. valahol olvastam, hogy a magyaroknak állitólag ilyenjük is volt.

    i tought about removing the Tegzesek unit and/or the Királyi vitézek unit, then add a heavy missile cavalry unit, the slightly weaken the Székely lövők unit and Besenyők unit. i've read swhere that old Magyars had heavy cavalry archers too, not only light cavalry.

  7. #7
    Csatádi's Avatar Senator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Budapest, Hungary, EU
    Posts
    1,153

    Default Re: Suggestions/Javaslatok

    We prefer history, thank you.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •