Page 7 of 86 FirstFirst 12345678910111213141516173257 ... LastLast
Results 121 to 140 of 1706

Thread: Българска среща (Bulgarian)

  1. #121
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Quote Originally Posted by alien_t View Post
    Това е скрипт които, при обсада добавя определено количиество слаби еденици(Levy Units), които не ги е имало в града/крепостта преди обсадата, на всеки ход за АИ-то. Така се предотвратява блитзкриг от страна на играча и играта става доста по трудна.
    Довабя допълнителни единици не само за AI-то. Когато играех Sicilian Vespers, добавяше такива единици и когато мои градове/крепости са били под обсада. Едино от условията да се добавят такива единици е числеността на гарнизона в града/крепостта да е под определен минимум. В Sicilian Vespers такъв Garizon Script имаше за всички градове и крепости, докато при Broken Crescent има само за определени градове - Константинопол, Кайро, Йерусалим, Делхи, Багдат и още няколко. Според мен с такъв скрипт играта става по-трудна, но и по точна от историческа гледна точка.

    Между другото, утре излиза Zuma Mod за Stainless Steel 6, където има включени България и Волжка България та ще може да поразцъкаме малко българите, докато пуснете Вашия мод.

  2. #122
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Quote Originally Posted by alien_t View Post
    Направих онази шашма с регистрите за кирилицата. При мен не е на "маймуни", явно е било от енкодинга.

    От екипа не вярвам на някой да му се занимава да го прави
    Проблема е бил в енкодинга на Firefox-a ми.
    А след онази шашма в регистрите оправиха ли ти се проблемите с маймуницата?
    Last edited by miau; June 15, 2008 at 05:58 AM.

  3. #123
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Quote Originally Posted by alien_t View Post
    Направих онази шашма с регистрите за кирилицата. При мен не е на "маймуни", явно е било от енкодинга.

    От екипа не вярвам на някой да му се занимава да го прави
    Проблема е бил в енкодинга на Firefox-a ми.
    А след онази шашма в регистрите оправиха ли ти се проблемите с маймуницата?

    А някой от екипа Ви може ли да напише скрипта само за един град. Например за Търново(не знам дали го има в B:TW2). За AoR идеята ми е следната:
    Ако религията в града/крепостта е повече от 80% или 90% да е възможно да се наемат всички местни единици. Обяснавям: ако играя с Египет и превзема Адрианопол, няма да мога да наемам никакви елитни египетски единици, само милиции(египетски и византийски). Пращам няколко имама да "сменят" религията в Адрианопол и след като тя стане 80-90% то да бъде възможно да се наемат всички византийски единици и по-слабите и елитните както и някой египетски(такива с камили например или nubian archers отпадат). Аз поне си мисля, че след като почти цялото население на даден град/крепост изповядва една религия, то те ще постъпват във войската за да защитават новата си религия.

    За Garizon Script:
    Когато един град/крепост е обсаден количеството на добавените единици да зависи от броя на жителите на града/крепоста. Например, в даден град 50% от населението са мъже, от тях 35% са способни да се бият, следователно броя на добавените от Garizon Script-a единици, в помощ на защитниците, да бъде не по-голям от 30-35% от населението на града. В Sicilian Vespers съм имал случай в град с 1000 жители при обсада да се "появат" 10 отряда от по 120 войника, което е нереално.
    Другата ми идея за Garizon Script-а е, когато играча/ИИ-то, е загубил град/крепост, който са си исконно негови, и ако религията в този град/крепост е 70-80% като религията на играча, то когато играча/ИИ-то обсадят този град/крепост, с цел да си го върнат обратно, да няма никакви(или най-много само 1 отряд войници) отряди, който да се прибавят към гарнизона в града/крепостта. Например, ако Византия изгуби Константинопол, да кажем, че турците са го превзели, и след това византийска армия обсади града, то към гарнизона в Константинопол да се пробавят само 1 или 2 отряда слаби войници. Обсаждащата византийска армия се приема от жителите на Константинопол като освободителна и поради тази причина почти никой няма да се сражава срещу нея. Ако не ме лъже паметта пред армията н Иван Асен 2 крепости и градове са отваряли вратите си и са го приемали като освободител.

    Ако някой може да направи само по един пример и за двата скрипта, то аз ще се опитам да допиша останалите. Например един пример за AoR и за Garizon Script за Търново да кажем, за да видя как точно стават нещата с проверката на броя на населението и на процентите религия, както и задаването на даден град като core region за дадена държава.

  4. #124

    Default Re: Български

    Много интересно, а можеш ли да дадеш един линк към Zuma Mod за Stainless Steel 6да видя за какво става въпрос.

  5. #125
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Заповядай - http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=167265
    Това е бета все още. Очаква се утре да пуснат финалната версия. :-)

  6. #126
    alien_t's Avatar В Съединението е Силата
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    1,111

    Default Re: Български

    Ако някой може да направи само по един пример и за двата скрипта, то аз ще се опитам да допиша останалите.
    За съжаление не мога да ти помогна с това. Аз се занимавам само с графичните неща. Пиши едно лично на М.Минков, само той от екипа на БТВ, евентуално може да ти помогне...

    А след онази шашма в регистрите оправиха ли ти се проблемите с маймуницата?
    Още не знам, не съм пробвал да сменям интерфейса на някоя програма на Български. Надявам се обаче да е ОК
    Bulgaria: Total War - Mod For M2TW
    Check my Turnovo, custom settlement video preview or download it here
    Under the Honorable Patronage of B. Ward

    "...We are Bulgarians and and all suffer from one common disease [e.g., the Ottoman rule]" and "Our task is not to shed the blood of Bulgarians, of those who belong to the same people that we serve" - Gotse Delchev, Collective memory, national identity, and ethnic conflict: Greece, Bulgaria, and the Macedonian question, Victor Roudometof, Greenwood Publishing Group, 2002, ISBN 0275976483, p. 79.

    "The Bulgarians, these are the people, who had everything they wished for. A nation, where the one who buys the nobility with the blood of the enemy receives titles..." - Magnus Felix Ennodius, description of battle at Margus
    (Morava) river 505 AD





  7. #127
    alien_t's Avatar В Съединението е Силата
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    1,111

    Default Re: Български

    Ако някой може да направи само по един пример и за двата скрипта, то аз ще се опитам да допиша останалите.
    Ето една бърза търсачка във форума
    Пише се "Garrison Script"
    http://www.twcenter.net/forums/searc...d=114155&pp=40
    Bulgaria: Total War - Mod For M2TW
    Check my Turnovo, custom settlement video preview or download it here
    Under the Honorable Patronage of B. Ward

    "...We are Bulgarians and and all suffer from one common disease [e.g., the Ottoman rule]" and "Our task is not to shed the blood of Bulgarians, of those who belong to the same people that we serve" - Gotse Delchev, Collective memory, national identity, and ethnic conflict: Greece, Bulgaria, and the Macedonian question, Victor Roudometof, Greenwood Publishing Group, 2002, ISBN 0275976483, p. 79.

    "The Bulgarians, these are the people, who had everything they wished for. A nation, where the one who buys the nobility with the blood of the enemy receives titles..." - Magnus Felix Ennodius, description of battle at Margus
    (Morava) river 505 AD





  8. #128
    Kara Kolyo's Avatar Mikhail
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    2,483

    Default Re: Български

    Здравейте, бая съобщения са се събрали от последния път като наминах Излезе ли вече бетата на мода? - леле какъв български...


    under the patronage of Perikles in the house of Wilpuri
    Proud patron of Cymera

  9. #129

    Default Re: Български

    Kak трябва да се инсталира Zuma Mod за Stainless Steel някой да даде малко инфо, че незнам английски и не мога да се оправя. Той излязъл ли е въобще?

  10. #130
    alien_t's Avatar В Съединението е Силата
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    1,111

    Default Re: Български

    Quote Originally Posted by Kara Kolyo View Post
    Здравейте, бая съобщения са се събрали от последния път като наминах Излезе ли вече бетата на мода? - леле какъв български...
    Здравей,
    Ако питаш за в.2.0 още не(до няколко дни вероятно и тя ще е готова), но има версия 1.1.1 която е напълно играема. В нея е ранната кампания. Новата версия ще добави High Era-та(стартираща от 1222г).
    В подписа ми има линк към сайта, там я има качена последната готова версия.

    Quote Originally Posted by Kara Kolyo View Post
    ...леле какъв български...
    Имам някакъв проблем със кирилицата в нас и за това някои от постовете излизат на маймуни. Сори. Тези които съм ги писал от офиса са ОК.
    Bulgaria: Total War - Mod For M2TW
    Check my Turnovo, custom settlement video preview or download it here
    Under the Honorable Patronage of B. Ward

    "...We are Bulgarians and and all suffer from one common disease [e.g., the Ottoman rule]" and "Our task is not to shed the blood of Bulgarians, of those who belong to the same people that we serve" - Gotse Delchev, Collective memory, national identity, and ethnic conflict: Greece, Bulgaria, and the Macedonian question, Victor Roudometof, Greenwood Publishing Group, 2002, ISBN 0275976483, p. 79.

    "The Bulgarians, these are the people, who had everything they wished for. A nation, where the one who buys the nobility with the blood of the enemy receives titles..." - Magnus Felix Ennodius, description of battle at Margus
    (Morava) river 505 AD





  11. #131
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    В този мод - Zuma mod III за SS6 са махнали България и са включили Грузия на нейно място. А в анонса беше обявена България и има изказани специални благодарности на М.Минков. Като се има предвид, че са взели почти всички портрети от Knights of Honor, поне от уважение да бяха оставили България, ама нейсе, ще си цъкаме с Волжка България.
    Soet, ето как се инсталира мода:

    1. Разархивираш в папка по твой избор, например Zuma. След разархивирането в тази папка Zuma ще имаш две папки 'Zuma\data' и 'Zuma\mods\Stainless_Steel_6'.
    2 Отиваш в 'Zuma\mods\Stainless_Steel_6' и създаваш папка с име data. Така вече ще имаш 'Zuma\mods\Stainless_Steel_6\data'
    3. Преместваш всичко от 'Zuma\mods\Stainless_Steel_6' в 'Zuma\mods\Stainless_Steel_6\data'. Сега в Zuma папката трябва да имаш следните две подпапки 'Zuma\data' и 'Zuma\mods\Stainless_Steel_6\data'.
    4.Копираш двете папки data и mods\Stainless_Steel_6\data и ги поставяш в папката където ти е играта, например C:\Program Files\Medieval II Total War. Като те пита дали да презапише папките и файловете избери "Yes to All".
    5. След като копираш двете папки изтриваш evants.dat и events.idx, които се намират в Stainless_Steel_6.0\data\sounds\. Доколкото разбрах от някой коментари, единия од двата файла не са го намерили хората, затова изтрий само този, който намериш.
    6. Сваляш си FIX 1 и го разархивираш в Medieval II Total War\mods\Stainless_Steel_6\data'
    7. Сваляш си FIX 2 и го разархивираш в Medieval II Total War папката. Всеки път, когато те пита дали да презапише файловете избирай "Yes to All".
    Това е. Макар, че аз като го поразгледах не можах да намеря Мали и Абисидите. Сигурно нещо не съм направил както трябва, но след като разбрах, че са махнали България претупах инсталацията.

    Ако ти се вижда сложно(начина на инсталиране е превод), то в близките дни ще пуснат мода с инсталатор, така че няма да има такива създавания на папки в папките и копирания. :-)

    Успех с инсталирането и с играта.

    Аз ще изчакам B TW 2, че като гледам как на SS6 и Zuma mod през 1220 на балканите има само две държави - Византия и Унгария(която дори владее София) ми става лошо. :-)

  12. #132
    Kara Kolyo's Avatar Mikhail
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    2,483

    Default Re: Български

    Благодаря Alien, като приключа хорезъмската кампания в ВС ще го пробвам. А под български имах предвид изречението ми - бетата на мода


    under the patronage of Perikles in the house of Wilpuri
    Proud patron of Cymera

  13. #133

    Default Re: Български

    Ми аз няма да го тегля Zuma mod III щом няма България. Дават ли някакво обяснение защо я няма? Пък и B TW 2 излиза тези дни. А да те попитам може ли Zuma mod III да се сравнява въобще с Broken Crescent Аз мисля, че няма по добър от BC като говорим за големи и всеобхватни модове разбира се иначе B TW 2 ми е любимия

  14. #134
    NikeBG's Avatar Sampsis
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    3,193

    Default Re: Български

    То сигурно ли е, че е излязла пълната версия. Че в онази тема гледам, че говорят за версия 0.5 и май все още очакват пълна версия (както и инсталатор)...

  15. #135
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Още се чака инсталатор, Доколкото знам, това, което е качено като бета + fix1+fix2+descr_model_start.txt е пълната версия, само че обяснението за инсталиране е повече от ужасно. Хем го е направил като архив, хем пък не е спазил реда на папките, и кое къде трябва да се намира, та после обяснения къде да се правят нови папки и кое къде да се копира.
    България не знам поради каква причина са я махнали. А дали мода е по-добър от BC, ами това си е SS6.1, само че има добавени нови единици, фракции и провинции, нищо по-сериозно откъм геймплей, поне според мен. Предпочитам BC пред SS(да вземат само да оправят AoR в BC и ще е перфектен).

  16. #136
    Kara Kolyo's Avatar Mikhail
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    2,483

    Default Re: Български

    Имайки предвид, че Мираж изглежда доста навит да включи двете Българии във версия 2 на ВС поне като малки фракции, този мод за сега си ми остава любимия за М2. Дано версия 1.5 да излезе скоро, че се задава дълго лято на работа.


    under the patronage of Perikles in the house of Wilpuri
    Proud patron of Cymera

  17. #137
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Доколкото знам във версия 1.5 няма да има включени нови държави, това ще стане евентуално във версия 2, но дано скоро да пуснат 1.5, че да има с какво да убиваме времето понякога :-)

  18. #138
    Kara Kolyo's Avatar Mikhail
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    2,483

    Default Re: Български

    В 1.5 май ще може да се играе със северните раджи. Освен това обещават да няма такова безумие от брой армии и АОР ще бъде подобрен.


    under the patronage of Perikles in the house of Wilpuri
    Proud patron of Cymera

  19. #139

    Default Re: Български

    Мен пък точно многото армии ме кефят. Сега с един генерал удържам настъплението на сарацините вече над 10 пълни стага съм ги разбил. Само си пращам по малко подкрепление защото се бия и горе с куманите, които много интересно атакуват 2-3 града едновремено. Общо взето става голяма мелачка. Аз съм с грузинците.

  20. #140
    miau's Avatar Civis
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Posts
    110

    Default Re: Български

    Quote Originally Posted by Kara Kolyo View Post
    В 1.5 май ще може да се играе със северните раджи. Освен това обещават да няма такова безумие от брой армии и АОР ще бъде подобрен.
    AoR не знам как точно ще я подобрят, май няма да я разширяват а може още да я стеснят, така, че ще се разчита на наемници най-вече. До колкото знам нямат никакво намерение да направят AoR като в PDER, което на мен не ми харесва, но това си е решение на модърите. :-)

    soet, начина на атака на куманите много ми харесва, то не само те го правят. Аз като играех с Византия, грузинците ме атакуваха точно така, три пълни армии и то със силни единици едновремено удариха 3 мои града, а други 2 армии се бяха насочили да им помагат или нещо такова. Много по-интересно е така, все едно те атакува истински играч, а не ИИ-то на играта, по-близко е до реалността.

    Да не забравите да участвате в поставянето на световен рекорд за Mozilla Firefox. Ето и адреса - http://www.spreadfirefox.com/worldrecord
    :-)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •