Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Czech Thread for Mitteleuropa mod

  1. #1
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Czech Thread for Mitteleuropa mod

    This thread is aimed to let discuss here in TWC also not-english-speaking Czech players of Mitteleuropa mod.

    Tohle vlákno je určeno pro české hráče modu Mitteleuropa, kteří nemluví anglicky. Je myšleno jako česká obdoba "Feedback thread" .... Kdokoliv zde může diskutovat své pozitivní i negativní dojmy z modu Mitteleuropa, návrhy na zlepšení a zachycené chyby. Těším se na Vaše příspěvky, i když neslibuji, že budu schopen na ně vždy reagovat hned ...
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  2. #2

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Sosám a těším se .....

  3. #3
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Quote Originally Posted by Agripa View Post
    Sosám a těším se .....
    dej vědět, když bude nějaký problém, těbuh Sinuhet
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  4. #4

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Zdravím, mod je super, jen mám jednu otázku. V dobytých městech a hradech je 80 % unrest a vůbec neklesá. Má to tak být nebo je to bug?

  5. #5
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Quote Originally Posted by kabele View Post
    Zdravím, mod je super, jen mám jednu otázku. V dobytých městech a hradech je 80 % unrest a vůbec neklesá. Má to tak být nebo je to bug?
    Ahoj kabele!

    Po přečtení Tvé pošty mě napadl dialog z nějakýcho filmu co jsem kdysi viděl. Situace: nějaký "hodný ale straašně naivní chlapec z USA" říká senátorovi, že jeho kolega senátor je asi podplacen. Za to si vysloužil hlášku: "Vítej, synu ....".

    Ne, teď zcela vážně. To je právě jedna z věcí která je součástí toho čemu v mý čenglištině říkám "unique campaign AI" a "challenge".... Ono totiž není vůbec pravda, že když zabereš město tak máš trvale vysoký unrest... Tedy, není to obecně pravda, v každým případě... To jak velký unrest tam budeš mít a jak bude trvat dlouho záleží na několika faktorech, ale - zcela obecně řečeno - jak začneš expandovat a okupovat cizí města (nejen osvobozovat původní "svoje"), tak začínáš čelit umělé inteligenci, kterou jsem vtělil halvně do descr_faction_stading.txt souboru. Tam je vytvořen pěkně složitý systém vzájemných antipatií mezi jednotlivými frakcemi obecně (tj. Francouzi nemají rádi Anglány atd.) a především "nasranosti" cizích frakcí když okupuješ cizí města. Takže si naštveš zcela jiný frakce, když okupuješ Vratislav (poláky) anebo Vídeň ("překvapivě" hlavně němčoury). A to všechno ještě záleží na tom za jakou frakci zrovna hraješ. "Unrest" v nově okupovaných městech je naschvál hodně vysoký (tj. nastavil jsem hodně agresivně city rebellions, ale utlumil "zrazování" Tvých celých armád), aby jsi musel ke stabilizaci použít hodně okupačních armád (narozdíl od vanilly, kde jenom jedeš město od města), aby jsi během pár kol čerstvě dobyté město zase neztratil. To vytváří tlaky na Tvůj rozpočet, a jakmile si dovlíš armádu nad Tvé momentální ekonomické možnosti, začne klesat Tvůj global standing.... A tak podobně. Prostě, je to všechno závislý na všem, na geografických poměrech, na vzájemné přirozené nevraživosti frakcí, na Tvých diplomatických schopnostech and také na aktivní práci Tvých kněží, protože pořád je někde nějaký náboženský neklid ...

    Na první pohled to vypadá otrvně, ve srovnání s vanillou, kde se staneš jako Portugalec pánem Evropy během 50 kol, a i ti totálně slabomyslní tak maximálně během 100 kol. Ale můj cíl byl pravý opak. Dalo mi velikou práci docílit aby jednotlivé frakce přežívali co nejdéle a nastavovali vždy novou rovnováhu sil. To že není sranda vůbec přežít, je to čemu já říkám "zábava" při hraní strategické hry podle mého gusta .... Je to pro lidi co rádi přemýšlí a řeší neřešitelné, dlěají kompromisi a také umějí občas prohrávat. Vanilla je pro zakomplexovance co ci potřebujou posílit vlastní ego, a to jak na národní tak individuální úrovni .... To, že někdo k tomu přidá sem tam novou jednotku je krásný, ale je to v podstatě furt ta stará dobrá vanilla, jen ne tak odfláklá. Mitteleuropa je však opak vanilly .....

    Každopádně dovedu pochopit, že spousta lidí je z takovéhoto pojetí zklamaná. Ale já nikomu neslyboval, že budou hrát vanillu. Naopak, že budou hrát něco co se jako vanilla jen tak tváří během pár prvních kol a pak to teprve začne být o něčem ... A že to bude "unique", tj. uplně něco jinýho, jak já chápu angličtinu ...

    Díky, že jsi věnoval první poštu na tomhle foru na rekaci na můj mod. Každopádně - měj se a čau Sinuhet
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  6. #6

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Nic proti vysokýmu unrestu, dokážu si živě představit, jak by měli Rakušáci protáhlé ksichty, kdyby Vídeň obsadila česká armáda Chtěl bych vědět, jestli ten 80 % unrest (80 % mám všude - v provinciích dobytých od rebelů, od HRE i v provinciích, které jsem vyhandloval) zůstane napořád - některá města mám obsazená 50+ tahů a to už by se ti lidi mohli trochu uklidnit - nebo jestli časem klesne - třeba za 100 tahů nebo tak.

  7. #7
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Quote Originally Posted by kabele View Post
    Nic proti vysokýmu unrestu, dokážu si živě představit, jak by měli Rakušáci protáhlé ksichty, kdyby Vídeň obsadila česká armáda Chtěl bych vědět, jestli ten 80 % unrest (80 % mám všude - v provinciích dobytých od rebelů, od HRE i v provinciích, které jsem vyhandloval) zůstane napořád - některá města mám obsazená 50+ tahů a to už by se ti lidi mohli trochu uklidnit - nebo jestli časem klesne - třeba za 100 tahů nebo tak.

    Ahoj, kabele!

    To záleží na mnoha okolnostech. Hlavně jak intenzivně uplatňuješ kněze, jak velkou máš posdáku v tom kterým městě, jaký máš daně, v jakých vzájemných vztazích jseš se sousedama (podle toho se Ti event. budou jejich armády potloukat ve Tvých provinciích a to je poměrně velký zdroj unrestu, a hlavně se "šokovým efektem"). Záleží to i na tom jak dobře Ti šlape celá ekonomika, jestli nemáš moc silnou armádu či diplomaty atd., což vše zatěžuje finančně všechna města a tato zátěž je na ně rozdělena podle jejich velikosti.

    Obecně řečeno, není návod jak postupovat aby jsi vždy měl zelený ksichty ve všech městech. A když by jsi to dokázal, tak se to může v příštím kole změnit až se objeví v okolí Tvého města 3 nový heretici ... Ale ustabilizovat unrest možný je. Někdy za cenu "sacking the city", t.j. vyklid posdáku, nech město zrebelovat (rebelská armáda může být někdy velmi silná, ale o to je to větší výzva) a pk ho znovu dobij a zvol tu prostřední volbu se získáním středního množství kořisti a popleněním. Výjimečně je potřeba zvolit volbu třetí s vyhlazením města ....

    Mám pár screenshotů, který toto vše dokumentujou, ale teď dělám zrovna na něčem jiném a tak je pošlu až v nějaké odpočinkovější fázi. Ale princip je takový jak Ti píšu nahoře. Nejde tedy obecně říct jestli vůbec, jestli za 50 kol, nebo za 100 kol, a hlavně pořád se to stejně mění. O to je to celý těžší než vanilla. Na druhou tranu, ty samý trable mají všechny ostatní frakce, není to jako např. v DLV modu field cost script, který zatěžuje jen Lidského hráče. Moje řešení je spravedlivější a dává všem stejné šance..... Jen musíš víc přemýšlet co přesně uděláš a vědět, že za chyby se v životě platí .....

    4au, měj se, Sinuhet
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  8. #8
    Methoz's Avatar Senator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bohemia (Czech: Čechy; German: Böhmen) (CZE)
    Posts
    1,281

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    smekam..... skoda ze neni jedno supadupa BMM ....
    TotalWarForum.cz
    Česko-Slovenské fórum o hrách ze série Total War

  9. #9

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Díky za odpověď a za tipy.Neměl jsem na mysli public order jako celek, ale jednu ze složek negativně ovlivňující public order.


  10. #10
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Jojo. To je kalsický Unrest, který je většinou dosti vysoký několik prvních desetiletí po dobytí, a je to přesně ta složka o který jsem hovořil že může způsobit šokový efekt, když se Ti nasáčkujou do provincie cizí jednotky...

    Kt omu ještě dodám, že bych považoval Tvojí situaci ve Vídni slušně ustabilizovanou. Těch 70% celkový spokojenosti je dost platba za Tvojí celkově dosti agresivní expanzivní politiku. Já osobně mám ohodně větší posádku ve městě, máš přibližně plných asi 10 slotů pro jednnotky ve Vídni (to usuzuju pouze nepřímo z toho kolik máš "štítů" v řádku nahořejc, který vypovídaj o míře "spokojenosti" navozené přítomností armády).

    Docela by mě zajímalo jak jsi dopadl při takovéto relativně agresivní expanzivní politice. Zkolabovala Tvoje říše dominovým efektem na třeba polovičky rozlohy po několika letech vlivem řetězových nepokojů? A co sousední frakce? Jsi schopen s nimi být alespoň trošku kamarád nebo jsi aktuálněš ve válce s téměř všema? Já osobně hraji zcela jiným stylem, vždy udělám expanzi v jistém kroku, pak ustabilizovávám, akumuluju zdroje, pak skokově b¨vybuduju větší armádu a provedu limitovaný blitzkrieg dle momentální situace. Dosti často ani nevyhlašuji válku, počkám až mě někdo ze sousedů napadne (když hraješ BOhemia frakci, tak docela takto překvapujou Němci, i když jim lezeš trvale do zadku stran všemožně proaktivní diplomacie), rychle přesunu nebo dobuduje armádu, smetu jeho invazi a pak s ním vyhandluju mír za nějaký jeho město. Jde to takhle párkrát uděla, pak si ale příslušnou frakci roznepřátelíš docela natrvalo a jde naostro válka .... Proto by mě docela zajímalo jak se v MItteleuropě v realitě chová takováto agresivně expanzivně vedená kampaŇ jako hraješ zjevně Ty.

    čau S.
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  11. #11

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Nezdá se mi, že bych vedl kampaň agresivně. Území na západ jsem dobyl od zrádivších spojenců. Území na východ jsem koupil.

    Se všema sousedama jsem v míru, za celou dobu mi válku vyhlásili akorát moji spojenci - HRE a Benátky, jinak nikdo. Faktem je, že mám kromě zbylých spojenců a papeže s ostatníma frakcema vztahy very poor až abysmal, takže žádní kámoši.

    Žádné město se doposud neodtrhlo. Co nechápu, je výpočet public order - např. ve Vídni jsou pozitivní faktory na public order 130%, negativní 155%, přesto je public order 75%.

  12. #12

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Zdravim! Chtel jsem se jenom optat na par veci. Nikde sem tu nenasel co vlastne ma Mittleeuropa jako mod delat, neco jako "mod description"... Pridava tedy frakci Bohemians a meni nejaky mechaniky? Podle toho co je v tomhle threadu bych rek ze jo. No v kazdym pripade stahuju, takze to zkusim :-)

    A druha vec je jestli se to da kombinovat s temi tvymi "battle mechanics", predpokaldam ze jo.

    Dik a zatim.

  13. #13
    Methoz's Avatar Senator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bohemia (Czech: Čechy; German: Böhmen) (CZE)
    Posts
    1,281

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    bohemians opravdu - teda doufam nepridava ...
    protoze pokud napises BOHEMIANS ,tak to bude asi tak
    TOHLE a to ve hre snad nemuze byt ..
    TotalWarForum.cz
    Česko-Slovenské fórum o hrách ze série Total War

  14. #14

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Ahoj Sinuhet,
    Musím priznať , tento mod sa mi velmi páči.
    Je ťažký, náročný, zdlhavý, udržať novú provinciu je velmi náročné. I ked uznávam , nie každému hráčovi MTW2 sa to musí páčiť.
    Díky za vysvetlenie k UNREST.
    Strácať a získavať jedno mesto päťkrát, to sa mi už dávno nestalo.

    Problémik: (NE)agresivita AI.
    Neviem čím to je ale táto vec ma trochu sklamala. Zatial hrám za svojich oblúbencov Francúzov, a od 1080 do 1280 som nebol v žiadnej vojne. Ak teda nerátam dva agresívne tahy zo strany Nemecka, ktoré hned aj skončili prímerím. Zatial bola len akcia/vojna s rebelmi. I ked asi už sa začne naozaj bojovať, lebo rozpad (straty provinciií - rebels) Nemecka ,kastílie, Anglicka ,Moors , je už u konca a nebude sa dať kam expandovať len dobýjaním rebelských provincií.

    Neviem, asi by bolo dobré trocha znížiť naklady (vzhladom na obťiažnosť) na stavbu budov, neviem. Počeť ťahov na stavbu Ale určite zachovať.

    K Battle modu.
    Skvelá vec Sinuhet, paráda. To caré je skvelé. Len by to chcelo ešte nejaké úpravy a bude to excelentné.

  15. #15
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Díky moc za pěkný dopis, Tajpen. Mám několik dobrých náadů jak to celý předělat, ale bohužel nemám teď téměř čas dělat na počítači cokoliv jiného než práci ..... Nicméně v příštím roce, počítám někdy tak v létě bych se na tom mohl podívat, ale to bude všam paltný jako mrtvýmu zimník ... Škoda. Jedna z nutných změ by byla snížit agresivně nastavený práh pro rebelie a nahradit to zavaedením scriptu pro generování armády během dobývání. Tím odpadne až moc vysoký počet dobývání a re-dobývání měst. Co se stýče agresivity AI ve kampani, je to v mém modu do značné míry závislé na tom, kterou frakci přesně hraješ. Když hraješ za velkou (jako Francie), a nebudeš sám agresivní, tak na tebe (logicky) nebudou až tak moc ostatní útočit ... Ale uznávám, že spousta věcí tam je nedotažených, byl to pouze první nástřel, ale bohužel jsem od léta ztratil čas se tím víc zabývat a vyvýjet to dál ...

    Každopádně měj se, ahoj, Sinuhet
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  16. #16
    Methoz's Avatar Senator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bohemia (Czech: Čechy; German: Böhmen) (CZE)
    Posts
    1,281

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    čaues,
    zajimalo by me,jestli nebudes delat neco i pro Kingdoms??
    Jinak hodne zdaru
    TotalWarForum.cz
    Česko-Slovenské fórum o hrách ze série Total War

  17. #17

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Proč je tam všechno tak šíleně drahý? A i ty nejjednodušší stavby jako cesty (nedlážděný) trvaj 6 kol na postavení. Proč proboha? Sice je fajn, že obchodník může dojít asi dvakrát tak daleko jako ve vanilce, ale nenašel jsem jedinej zdroj, ke kterýmu bych ho postavil... A taky jsem zjistil, že mám hned od začátku uzavřenou alianci s HRE, ačkoli jsem jí neuzavíral. A mám podezření, že i s Polákama, vzhledem k tomu, že jsem viděl jejich hlavní město. Ale zapomněl jsem si to ověřit.

  18. #18

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Quote Originally Posted by Sinuhet View Post
    Někdy za cenu "sacking the city", t.j. vyklid posdáku, nech město zrebelovat (rebelská armáda může být někdy velmi silná, ale o to je to větší výzva) a pk ho znovu dobij a zvol tu prostřední volbu se získáním středního množství kořisti a popleněním. Výjimečně je potřeba zvolit volbu třetí s vyhlazením města ....
    Sacking city dává největší kořist. Nejmíň kořisti dává okupace, nejvíc sacking. Aspoň ve vanilce a přijde mi to tak logický.

  19. #19
    Sinuhet's Avatar Preparing for death
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    the Czech republic, EU
    Posts
    1,090

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Čau chlapi!

    @ Methoz: ne naplánuju modfikovat přímo Kingdoms, zatím jsem si je ani nekoupil, budou podle mně stejně nepotřebný jako BI pro RTW ..... Každopádně si myslím, že spousta věcí z normálního MTW2 lze bez větší křeče v klídku používat i na Kingdoms ... Měj se

    @ tobytja:
    Díky za reakci. Důvod všeho, co se ti na tom nelíbí je jediný.
    Aby to bylo hodně těžký, na hranici zvládnutelnosti, což je pro mně osobně kriterium, aby mě mě něco bavilo hrát alespoň nějakou dobu.

    Já nikdy netvrdil, že je to jak vanila .... Ale asi jsem to s tou náročností přehnal. Pro normální smrtelníky to již není žádná sranda ze hry, smiřovat se s porážkou, dlouho něco tvořit a pak o to všechno bez své viny přijít a tak. Já tomu říkám realismus, většině to však přijde jako nuda.

    Nemá smysl rozebírat proč je to dlouhý, všechno je tam drahý, města ti pořád rebelují, proč jsme na začátku v alianci s HRE (když jsme bylyl v realitě dokonce její součástí) a podobně. Prostě jsme to udělal uplně po svym, ale aby měla moje práce trošku větší odezvu, tak jsem již připraven u verze 2 udělat masivní vanilizaci ... Pak to bude sice jen jeden z dalších modů s novýma jednotkama a sem tam nějakou "píčovinkou jen tak pro oko", ale ve skutečnosti budeš pořád hrát tu starou dobrou vanilu a pk s tím za maximálně 1 měsíc sekneš a půjdeš v nějaký jiný hře odstřelovat jednoho nácka za druhým.

    Takže takhle nějak přibližně přesně. Měj se a počkej si na Mitteleuropa verze 2 (asi tak několik měsíců ). Čauvec
    My TW games "Battle Formations" projects:
    Sinuhet's ETW Formations v2.0 – for ETW
    Sinuhet's Battle Mechanics v5.0 – for MTW2
    Sinuhet's Battle Mechanics v3.0 – for MTW2
    Sinuhet's AI Battle Formations v7.0 – for RTW 1.5


    In Patrocinivm Svb HorseArcher

  20. #20

    Default Re: Czech Thread for Mitteleuropa mod

    Mně by bohatě vyhovovalo přidání českého království do vanilky. S regiony Prague a Breslau (což by se ale mělo přejmenovat na Vratislav, jakožto původní název tohoto města). Dodnes totiž nechápu, z jakého důvodu bylo Slezsko po druhé světové válce přiděleno k Polsku, když z historického hlediska patří jednoznačně k České Republice, stejně tak jako Lužice. Našel jsem tady návod, jak přidat frakci do hry, ale je tam pár věcí, které nechápu (například mám použít my_mod, ale není tam řečeno, co to je; nebo že mám rozbalit všechny soubory, ale není tam, jaké soubory...)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •